Facebook Pixel

У яких сферах закривається найбільше бізнесів в Україні

6482 компанії почали процес закриття за період з березня 2022 року до листопада 2023 року. Цьогоріч в середньому на місяць припиняє роботу 479 бізнесів. Це майже утричі менше, аніж за відповідний період 2021: тоді на місяць закривалося 1290 компаній.

Про це свідчить аналітика Опендатабот.

Лише 17% з бізнесів, які закрилися, потрапили у процедуру банкрутства, решта самостійно вирішили припинити свою діяльність. Для порівняння, у 2021 році частка компаній, які опинились у банкрутстві, становила 5,1%.

Найбільше закривається бізнесів у Києві: 893 справи. На другому місці антитопу — Львівщина, де закрилось 526 компаній, а на третьому — Дніпропетровщина: 479 бізнесів.


Найчастіше закриваються громадські організації — 1068 компаній. На другому місці підприємства оптової торгівлі — 826 компаній, а замикають антитоп компанії у сфері сільського господарства — 492 справи.


Найгучніше банкрутство року — це процес закриття української авіакомпанії «МАУ», пов’язаної з Ігорем Коломойським. Проте це не найбільший бізнес, який припинив роботу від початку повномасштабної. До топ-3 компаній у процесі закриття за оборотом потрапили Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, «Азовсталь» та одна з компаній мережі WOG.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉