Facebook Pixel

У Мінфіні розкрили географію і структуру інвесторів в українські ОЗДП

Облігації зовнішньої державної позики України найбільшим попитом користуються у власників боргових паперів з США, Сполученого Королівства та держав Європейського Союзу.

Інвестори з цих регіонів придбали більшу частину останнього випуску ОВДП і взяли участь в операції з обміну єврооблігацій. Їхні частки склали 48%, 38% і 13% відповідно, повідомив в інтерв'ю Cbonds Юрій Буца, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом.

Інвесторська база всієї транзакції переважно складається з фондів, що управляють активами (81%), хедж-фондів (13%), банків (4%), пенсійних і страхових фондів (2%).

Telegram Logo

«Інвестори з українським резидентством придбали менше відсотка від нового випуску українських суверенних єврооблігацій, але ми не володіємо інформацією щодо українських інвесторів, які могли купувати облігації використовуючи інші юрисдикції», — зазначив Буца.

Як повідомлялося, Мінфін розмістив ОЗДП з датою погашення у березні 2033 року. Сума — $2 млрд під 7,25% річних. Організатори угоди — Goldman Sachs і JPMorgan Chase.

Мінфін також вживає заходів зі згладжування піків виплат за держборгом шляхом дострокового викупу з одночасним випуском нових паперів з погашенням у більш віддалені періоди.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини