Облігації зовнішньої державної позики України найбільшим попитом користуються у власників боргових паперів з США, Сполученого Королівства та держав Європейського Союзу.
Інвестори з цих регіонів придбали більшу частину останнього випуску ОВДП і взяли участь в операції з обміну єврооблігацій. Їхні частки склали 48%, 38% і 13% відповідно, повідомив в інтерв'ю Cbonds Юрій Буца, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом.
Інвесторська база всієї транзакції переважно складається з фондів, що управляють активами (81%), хедж-фондів (13%), банків (4%), пенсійних і страхових фондів (2%).
«Інвестори з українським резидентством придбали менше відсотка від нового випуску українських суверенних єврооблігацій, але ми не володіємо інформацією щодо українських інвесторів, які могли купувати облігації використовуючи інші юрисдикції», — зазначив Буца.

Як повідомлялося, Мінфін розмістив ОЗДП з датою погашення у березні 2033 року. Сума — $2 млрд під 7,25% річних. Організатори угоди — Goldman Sachs і JPMorgan Chase.
Мінфін також вживає заходів зі згладжування піків виплат за держборгом шляхом дострокового викупу з одночасним випуском нових паперів з погашенням у більш віддалені періоди.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист