Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2022-му торгівля в Україні випередила промисловість за кількістю сплачених податків

У 2022-му торгівля в Україні випереджає промисловість по кількості сплачених податків. Фото: tax.gov.ua

У 2022-му торгівля в Україні випереджає промисловість по кількості сплачених податків. Фото: tax.gov.ua

Найбільша частка податків до державного бюджету України з початку 2022 року надійшла від оптової та роздрібної торгівлі, а також від продажу та ремонту автотранспортних засобів. Таку статистику оприлюднила пресслужба Державної податкової служби.

У січні — листопаді цього року найбільша частка податків, зборів і платежів до зведеного бюджету України надійшла з таких галузей:

  1. Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів — 16,2%.
  2. Переробна промисловість — 14,5%.
  3. Добувна промисловість i розроблення кар’єрів — 12,8%.
  4. Державне управління та оборона; обов'язкове соціальне страхування — 12,5%.

За даними податкової служби, протягом року платежі до бюджету найбільше зросли в галузі «Державне управління та оборона; обов'язкове соціальне страхування» — у 2,3 раза, або на 75,4 млрд грн. На 15,5 млрд грн (в 1,2 раза) збільшилися надходження від постачання електроенергiї та газу. У галузі «Фiнансова та страхова дiяльнiсть» виплати зросли на 12,8 млрд грн (в 1,3 раза); «Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів» – збільшилися на 9,7 млрд (в 1,1 раза).

Водночас у переробній промисловості сплачені податки та збори зменшилися на 44,3 млрд грн (на 22,2%); у сільському, лісовому та рибному господарстві — на 14,1 млрд грн, або на 23,1%. Транспорт і логістика сплатили на 9,6 млрд грн, або на 12,9%, податків менше, ніж торік.

Нагадаємо: з початку повномасштабної війни росії проти України міжнародні партнери надали Україні $42,9 млрд для фінансування державного бюджету.

Як розповів міністр фінансів України Сергій Марченко, щоб покрити дефіцит бюджету, у 2023 році Україна сподівається отримати від партнерів ще $38 млрд фінансової допомоги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини