Турель «Буря» пішла в серійне виробництво

Турель «Буря» пішла в серійне виробництво. Фото: Frontline

Український виробник технологічної зброї Frontline почав серійне виробництво роботизованої турелі «Буря» для автоматичного гранатомета Mk 19, повідомили The Page в компанії.

Нова зброя дає можливість вести вогонь з укриття, чим знижує ризики для операторів-військових і посилює ефективність бою.

Компанія вже постачає «Бурю» передовим підрозділам, уточнили у Frontline. Виробництво має замовлення на весь перший квартал 2025 року.

«Компанія Frontline зараз працює над розширенням потужностей для того, аби відповідати запиту від військових на роботизовані дистанційно керовані системи», – підкреслили в компанії.

Також виробник забезпечує навчання операторів на турелі «Буря» і підтримку в обслуговуванні.

Навчання вже пройшли «десятки операторів» автоматичного станкового гранатомету Mk 19. Турель може працювати як на тринозі, так і з наземних роботизованих комплексів.

В наступних версіях «Бурі» виробник планує поєднати систему націлювання з даними з розвідувальних БПЛА «для передачі координат на ураження в live-режимі».

«Ми в Frontline віримо, що майбутнє війни – за роботизованими платформами. «Буря» є частиною концепції автономної передової, де бойові завдання виконують машини, а люди зберігають своє життя. Це рішення дозволяє ефективно вести бій та зменшити ризики для особового складу», – коментує Євген Третяк, CEO компанії Frontline.

Що відомо про роботизовану турель «Буря»

  • Дистанційне керування, наведення і стрільба з 50-100 м.
  • Програма керування дозволяє націлюватись і має вбудований балістичний калькулятор.
  • Для кращої кучності турель має систему гасіння віддачі.
  • Боєзапас 32 – 64 боєприпаси.
  • Вага – 47 кг.
  • Різні режими стрільби: одиночні / черга / програмована черга.
  • Перемикання між стаціонарним і гіростабілізованим режимом.

Що відомо про Defence tech компанію Frontline

Українська Defence tech компанія Frontline працює з серпня 2023 року. Засновники – чотири українці. З 2014 року вони вже впровадили для ЗСУ низку пристроїв.

В компанії уточнюють, що нині зосередились на розробці повітряних та наземних комплексів для роботизованої оборони та штурму.

Читати на The Page

AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: оголошено перших 60 спікерів!

інформаційна підтримка