Facebook Pixel

Трійця-2024: звичаї, прикмети та заборони свята

Свято Трійці у 2024 році відзначатиметься 23 червня. День Святої Трійці славиться своїми багатими традиціями та прикметами.

Трійця святкується щороку на 50-й день після Великодня. За євангелією, цього дня на апостолів зійшли вогняні мови Святого Духа, завдяки чому вони почали говорити різними мовами та проповідувати. Тому Трійця вважається днем народження християнської церкви. З цим святом пов'язані також повір'я та прикмети, що визначають, що можна і що не можна робити.

Чого не варто робити на Трійцю

Існує повір'я, що на Трійцю не слід призначати весілля, тому що вважається, що така сім'я не буде щасливою.

День, що настає за Трійцею, є особливим: у цей день заборонено працювати на землі, але дозволяється шукати у ній скарби. Вважається, що земля обов'язково обдарує хорошу людину чимось цінним.

Напередодні Трійці прийнято ретельно прибирати будинки та упорядковувати себе. Однак протягом трьох днів Зелених свят прибирання та упорядкування заборонені.

На Трійцю, як і на інші великі християнські свята, заборонено прибирати в будинку, шити, пекти, прати і лагодити будь-що. Цього дня рекомендується повністю відмовитись від фізичної праці.

На Трійцю не слід працювати на городі. Це свято збігається із завершенням важких праць та підготовкою до збирання врожаю. Згідно з повір'ями, тих, хто не відпочиває в цей день, чекають нещастя: у палючих худоба впаде, у град, що сіють, поб'є посіви, а у тих, хто пряде шерсть, вівці заблукають.

У народі також вірили, що на Трійцю з'являються міфічні істоти – мавки та русалки. Тому не рекомендується ходити одному в ліс або на полі, а також водити в ліс худобу.

Крім того, на Трійцю вважалося небажаним купатися. Згідно зі старовинними повір'ями, купання в річці могло розбудити русалок, які, за переказами, мешкають на дні річок.

Подякувати 🎉