Білий дім готовий скасувати тарифи проти Канади і Мексики вже сьогодні
Адміністрація Трампа може оголосити про шляхи зниження тарифів на мексиканські та канадські товари, що підпадають під дію Північноамериканської угоди про вільну торгівлю, вже в середу, заявив міністр торгівлі Говард Лутнік. Про це повідомляє Bloomberg.
«І мексиканці, і канадці сьогодні весь день говорили зі мною по телефону, намагаючись показати, що їм буде краще, і президент слухає, тому що ви знаєте, що він дуже, дуже справедливий і дуже розумний. Тому я думаю, що він домовиться з ними — це не буде пауза, нічого подібного, але я думаю, що він зрозуміє: ви робите більше, а я якось зустрінуся з вами посередині, і ми, ймовірно, оголосимо про це завтра», — сказав Лутнік у вівторок в інтерв'ю Fox Business.
Він не сказав прямо, які дії президент Дональд Трамп розглядає після введення всеохоплюючих тарифів на всі товари з Канади і Мексики, які набули чинності вночі, що пов'язано з потоком фентанілу і мігрантів до США. Лутнік сказав, що тарифи, швидше за все, будуть «десь посередині», і Трамп «піде назустріч канадцям і мексиканцям, але не до кінця».
Міністр відкинув думку про те, що тарифи будуть повністю скасовані, натомість вказавши на торговий пакт між США, Мексикою та Канадою, укладений під час першого терміну Трампа.
«Якщо ви живете за цими правилами, то президент розглядає можливість надання вам пільг. Якщо ви не жили за цими правилами, то вам доведеться платити за тарифом», — сказав Лутнік.
Його коментарі стали першим публічним сигналом від команди Трампа з моменту введення мит про те, що президент, можливо, вагається щодо свого рішення про введення найбільшого набору нових американських тарифів за майже століття.
Раніше у вівторок Трамп дав мало ознак того, що він готовий розглянути винятки для певних видів мексиканського та канадського імпорту. Він заявив, що кроки прем'єр-міністра Джастіна Трюдо щодо контрзаходів у відповідь призведуть до того, що відповідні тарифи США «збільшаться на аналогічну суму», глузливо назвавши канадського лідера «губернатором».
Після заяви адміністрації акції впали по всьому світу. Від Нью-Йорка до Лондона і Токіо акції впали — індекс S&P 500 втратив 1,2% за день, повернувшись до передвиборчих рівнів.
Акції автомобільних та банківських компаній підскочили на післябіржових торгах після коментарів Лутніка, а канадська важка нафта зміцнилася.
Демократи і республіканці на Капітолійському пагорбі, в тому числі деякі надійні союзники Трампа, закликали президента переглянути свій план, заявивши, що мита можуть призвести до зростання витрат для американських споживачів і завдати шкоди ключовим секторам, таким як сільське господарство і автомобілебудування. Канада і Мексика оголосили про плани запровадити відповідні тарифи на американський імпорт.
«Я сподіваюся, що тарифи проти Канади та Мексики не залишаться чинними протягом тривалого періоду часу. Я сподіваюся, що ці тарифи стануть тим стимулом, на який, за словами президента Трампа, вони розраховані, і, як наслідок, президент скасує тарифи», — заявив раніше у вівторок журналістам сенатор-республіканець від штату Техас Тед Круз.
Раніше Трамп відклав запровадження тарифів для Канади та Мексики на місяць, перш ніж дозволити їм рухатися далі. У понеділок президент заявив, що у цих двох країн «не залишилося місця» для того, щоб відкласти мита, як вони це зробили в лютому.
Автовиробники Детройта намагалися переконати Трампа звільнити їх від мит, стверджуючи, що автомобілі, вироблені в Північній Америці, відповідають вимогам щодо вмісту деталей згідно з угодою між США, Мексикою і Канадою, а отже, повинні бути звільнені від будь-яких нових мит.
Американські керівники автомобільної промисловості та лобісти розкритикували перспективу оподаткування імпорту з Канади та Мексики як несправедливе покарання для вітчизняних автовиробників, чиї ланцюги постачання та заводи зосереджені в Північній Америці.
За даними Економічної групи Андерсона, ціни на автомобілі могли підскочити на $12 тис. через ці тарифи.
Нагадаємо, що о 5 ранку за Гринвічем 4 березня президент США Дональд Трамп ввів у дію тарифи у розміри 25% на імпорт товарів з Канади та Мексики.