Президент США Дональд Трамп заявив, що у вівторок, 18 березня, говоритиме з російським диктатором володимиром путіним. Розмова стосуватиметься припинення війни в Україні, територіальних поступок, контролю над Запорізькою АЕС.
Про це повідомляє Reuters.
Розмова Трампа з путіним 18 березня: що відомо
«Ми хочемо побачити, чи зможемо ми покласти край цій війні. Можливо, ми можемо, а може, ні, але я думаю, що у нас є дуже хороші шанси», — сказав Трамп журналістам на борту Air Force One.
Також очільник Білого дому розповів, що 18 березня говоритиме з путіним. За його словами, «за вихідні було зроблено багато роботи».

Відповідаючи на запитання, які поступки розглядатимуться під час переговорів про припинення вогню, Трамп сказав, що говоритиме з російським лідером про:
- землю;
- електростанції;
- розподіл певних активів.
Reuters підкреслює, що американський президент не повідомив подробиць, але, ймовірно, він мав на увазі Запорізьку АЕС.

Дональд Трамп. Фото: depositphotos
Своєю чергою прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт повідомила на брифінгу в понеділок, що «є електростанція, яка знаходиться на кордоні росії та України, і її можна обговорити з українцями, і він (Трамп) розгляне це під час розмови з путіним завтра».
Речник Кремля Дмитро Пєсков також підтвердив, що путін розмовлятиме з Трампом. Однак відмовився коментувати слова президента США щодо землі та електростанцій.
Нагадаємо, 13 березня 2025 року Стів Віткофф, спецпосланець президента США Дональда Трампа на Близькому Сході, прибув до росії, щоб представити 30-денний план припинення вогню російському диктатору володимиру путіну.
Попередньо агентство Bloomberg повідомляло, що путін, ймовірно, погодиться на умови перемир'я з Україною, але хоче, щоб його власні умови були виконані заздалегідь, що, ймовірно, затягне переговори.
Своєю чергою Юрій Ушаков, головний радник путіна з зовнішньої політики, заявив, що запропоноване США 30-денне припинення вогню просто дасть Україні вкрай необхідний перепочинок на полі бою.
Сам путін 13 березня заявив, що він згоден із пропозицією Сполучених Штатів припинити бойові дії, однак це має «привести до довгострокового миру».