Американську розвідку очолить противниця допомоги Україні — чергові призначення від Трампа

Тулсі Габбард

Дональд Трамп у середу обрав колишню конгресвумен від Демократичної партії та відвертого критика зовнішньої політики адміністрації Байдена Тулсі Габбард на посаду директора національної розвідки. Про це пише Reuters.

43-річна Габбард вийшла з Демократичної партії у 2022 році і розглядалася як можливий кандидат на посаду віцеспікера від республіканців у передвиборчій гонці Трампа. Вона замінить Авріл Хейнс на посаді найвищої посадової особи в розгалуженій розвідувальній спільноті США після того, як Трамп розпочне свій другий президентський термін у січні.

Очікується, що вона не зіткнеться з труднощами при затвердженні в Сенаті, де республіканці Трампа матимуть щонайменше більшість у співвідношенні 52 до 48 місць з початку наступного року.

Але колишня представниця США від Гаваїв може зіткнутися з певною опозицією, особливо з боку однопартійців президента Джо Байдена, через її минулу критику підтримки нинішньою адміністрацією України в її війні проти росії. Вона також виступала проти військового втручання в громадянську війну в Сирії за часів колишнього президента Барака Обами.

«Я знаю, що Тулсі принесе безстрашний дух, який визначив її блискучу кар'єру, в наше розвідувальне співтовариство, відстоюючи наші конституційні права і забезпечуючи мир за допомогою сили», — йдеться в заяві Трампа.

За його словами, Габбард понад 20 років «боролася за свободу країни та права американців». З огляду на незначний досвід роботи у сфері розвідки, її призначення на посаду, яка відповідає за діяльність 18 шпигунських служб, стало несподіванкою. У 2004–2005 роках вона служила в Іраку у складі Гавайської національної гвардії у званні майора, а нині є підполковником запасу армії США.

У 2020 році Габбард безуспішно балотувалася на номінацію від Демократичної партії для участі у президентських виборах, перемогу в яких здобув Джо Байден, якого вона тоді підтримала. Після виходу з партії вона почала активно критикувати Байдена та його адміністрацію, що сприяло її популярності серед консерваторів. Габбард тепер часто з’являється на ультраправих теле- та радіопрограмах, де стала відомою завдяки підтримці політики ізоляціонізму.

Підтримка Трампа

Габбард, яка підтримала повернення Трампа на посаду президента, консультувала його перед передвиборчими дебатами з віцепрезиденткою Камалою Гарріс у вересні і захищала його перед обличчям того, що критики назвали серією расистських і сексистських нападів на його суперника від Демократичної партії.

«Президент Трамп поважає жінок і не відчуває потреби бути зверхнім або розмовляти з жінками інакше, ніж з чоловіками», — сказала вона.

Габбард послідовно виступала проти втручання США у Сирію, навіть таємно зустрічалася з президентом Сирії Башаром Асадом у січні 2017 року, якого звинувачували у широкомасштабних порушеннях прав людини. Ця зустріч викликала критику з обох боків у Конгресі.

У 2019 році Габбард була втягнута у словесну війну після того, як кандидат у президенти від Демократичної партії 2016 року Гілларі Клінтон заявила, що Габбард «готують» для зриву виборів 2020 року як кандидатку від третьої сторони.

Габбард подала до суду за наклеп, вимагаючи від Клінтон щонайменше $50 млн відшкодування збитків за шкоду, завдану її репутації припущенням про те, що вона є російським активом. Вона відкликала позов у травні 2020 року.

У лютому цього року, коли ім'я Габбард з'явилося в якості можливого кандидата на посаду віцепрезидентки від Трампа, вона виголосила промову, в якій зобразила Трампа жертвою політичних переслідувань.

Читати на The Page