Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Світові видатки на оборону вперше перевищили $2 трлн

Світові видатки на оборону досягли $2 трлн. Фото: Vladimir Solomianyi/Unsplash

Світові видатки на оборону досягли $2 трлн. Фото: Vladimir Solomianyi/Unsplash

Світові витрати на оборону вперше перевищили $2 трлн і, ймовірно, зростатимуть ще більше, оскільки європейські країни посилюють свої збройні сили у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на звіт Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

Так, у 2021 році країни витратили на свої армії загалом $2,113 трлн, що на 0,7% більше, ніж за рік перед тим. Після періоду зниження військових витрат із 2011 до 2014 року витрати збільшувалися 7 років поспіль. Тепер, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, європейські уряди планують ще більше наростити оборонні видатки.

Європейські витрати у 2021 році становили 20% світових витрат, а оборонний бюджет Китаю, другий за величиною у світі, оцінюється в 14%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Найбільші видатки, як і раніше, у США – торік на Збройні сили витрачено $801 млрд: за останнє десятиліття військові витрати США становили 39% світових витрат. Водночас закупівлі зброї в країні скоротилися, проте більше коштів було спрямовано на військові дослідження та розробки. Це свідчить про те, що Штати зосереджуються на технологіях наступного покоління.

В Інституті зазначають, що вже є перші ознаки зосередження оборонних бюджетів на модернізації систем озброєння. Це ставить країни перед вибором: надати перевагу швидкому нарощуванню озброєння та купувати готове обладнання в інших країн чи використовувати більш довгостроковий підхід і збільшувати фінансування внутрішнього ВПК.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини