Facebook Pixel

Світова економіка стабілізується, проте є ризики війни – міністри фінансів G20

На саміті країн G20 міністри фінансів заявили, що світова економіка прямує до «м’якої посадки» після шоків від пандемії і початку повномасштабної війни в Україні. Водночас подальшому економічному зростанню можуть завадити можливі ескалація конфліктів та війни. Про це пише Reuters.

Які перспективи розвитку світової економіки

26 липня 2024-го на саміті країн G20 у Бразилії фінансові міністри обговорили стан і перспективи світової економіки. Зараз світ оговтується після різкого спаду внаслідок пандемії Covid-19 і початку повномасштабного вторгнення росії в Україну та прямує до «м’якої посадки» економіки.

Водночас фінансові лідери попередили, що можливі війни, ескалація конфліктів, а також протекціонізм в торгівлі можуть поставити під загрозу перспективу подальшого відновлення економіки, тоді як глобальна співпраця може посилити зростання.

За прогнозами Світового банку, світовий ВВП уникне третього поспіль спаду зростання після значного стрибка у часи після пандемії у 2021-му. Зростання світової економіки має стабілізуватися на рівні 2,6% відповідно до 2023-го, тоді як обсяги виробництва залишатимуться нижчими за допандемійні до 2026 року.

У спільному комюніке саміту міністри фінансів і керівники центральних банків з 20 найбільших світових економік зобов’язалися протистояти протекціонізму в торгівлі і наголосили на необхідності скорочувати економічну нерівність.

Quote«Нас надихає все більша ймовірність «м’якої посадки» світової економіки, хоча численні виклики залишаються. Негативні ризики включають війни та ескалацію конфліктів», – йдеться в комюніке.

У комюніке також зазначили, що хоча економічна діяльність виявилася більш стійкою, ніж очікувалося, у багатьох частинах світу, відновлення було дуже нерівномірним у різних країнах.

Що загрожує розвитку світової економіки

На саміті G20 основними ризиками для світового зростання економіки були ескалація конфліктів, можливість війни та торговельний протекціонізм. Тоді як потенційними ризиками можуть бути неконтрольований розвиток штучного інтелекту, висока інфляція, економічна фрагментація, а також екстремальні погодні явища та великі борги країн світу.

Одним із найбільших занепокоєнь також є питання зміни клімату та втрата біорізноманіття. Фінансові лідери G20 попередили, що якщо біднішим країнам доведеться нести більшу частину витрат на боротьбу зі зміною клімату, це погіршить глобальну нерівність.

Також на саміті Бразилія підготувала заяву щодо геополітичних питань, які країни G20 мають розглянути на зустрічі у листопаді 2024-го.

Нагадаємо, Україна піднялася на дві позиції і посіла 57-ме місце у рейтингу економік світу за розмірами, який Світовий банку оновив за підсумками 2023 року. росія вилетіла з десятки найбільших, а Німеччина обійшла Японію, посівши третє місце.

Подякувати 🎉