Шевченківський райсуд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави нардепу від забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» Нестору Шуфричу.
Про це «Укрінформу» розповіли у пресслужбі Офісу генпрокурора.
Як повідомили в Генеральній прокуратурі, слідчий суддя продовжив до 18 травня Шуфричу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

У чому звинувачують Нестора Шуфрича
Екснардепа від «ОПЗЖ» і його експомічника В’ячеслава Черепаня звинувачують у фінансуванні дій зі зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території і державного кордону України.
Окрім цього, Шуфрича звинувачують у державній зраді та передачі коштів для оплати роботи охоронній фірмі в окупованому Криму у 2016 році.
Обидва фігуранти звинувачення відкидають.

Нестор Шуфрич. Фото: УНІАН
Чим відомий Нестор Шуфрич
Широкому загалу депутат від забороненої в Україні проросійської партії «ОПЗЖ» Нестор Шуфрич відомий численними скандалами, бійками і провокативними витівками. Наприклад, на початку повномасштабної війни ЗМІ повідомили, що Шуфрич фотографував блокпост, а його охорона відстрілювалася від бійців тероборони. А напередодні вторгнення росіян Шуфрич побився у прямому етері з журналістом Юрієм Бутусовим.
Свій політичний вплив та зв’язки з країною-агресоркою Шуфрич вдало конвертував в економічній сфері і став в Україні традиційним учасником ТОП-100 найбагатших. Зокрема, за результатами 2019 року у топ-100 найбагатших українців НВ і Dragon Capital він зайняв 65-те місце з $98 млн.
У бізнесі Нестор Шуфрич задіяний з кінця 1980-х. В парламент від різних політичних сил Шуфрич обирався з 1998 року. Завдяки політичному впливу у 2000-ні роки потрапив у великий газовий бізнес у якості одного зі співвласників компанії «Нафтогазвидобування», яка стала найбільшою приватною газовидобувною компанією України. Проте до 2017 року частки всіх співвласників «Нафтогазвидобування» викупив найбагатший українець — Рінат Ахметов.