Суд скасував плату за паркування у Дніпрі. У міськраді кажуть, що це фейк

Апеляційний суд Дніпра 26 серпня задовольнив позов представників організації «Громадський контроль» проти облаштування платних паркувальних місць. Про це повідомив керівник організації Денис Селін.

За його словами, з 26 серпня 2020 року і до ухвалення нового рішення щодо тарифікації стягування плати за паркування є незаконним.

У своєму позові організація наполягала, що рішення про вартість паркувального місця міськвиконком повинен ухвалювати після узгодження з жителями Дніпра.

Telegram Logo

«Якщо міська влада вирішить зробити паркування платним, то їй треба буде публічно це пояснити та показати розрахунки тарифів. А громадськість може змусити владу або зробити паркування безкоштовним, або гроші за паркування направити до міського бюджету», — пише Селін на своїй сторінці у Facebook.

Тепер жителі Дніпра можуть подати в суд на міську раду та відшкодувати гроші (15 грн за годину), які вони витратили на паркування. Міськрада може оскаржити рішення суду протягом місяця.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак у пресслужбі міськради Дніпра повідомили, що паркувальні місця продовжують діяти в платному режимі.

«У соціальних мережах поширюється хибна інформації про скасування плати на платних майданчиках для паркування в місті! Паркінги працюють у звичайному режимі. Зараз тривають різні судові процеси, але просимо не довіряти поширенню будь-якої недостовірної інформації та перевіряти її. Сьогоднішнім рішенням апеляційного суду скасовано рішення про розрахунок вартості послуг паркування, яке до того вже було визнано таким рішенням виконкому Дніпровської міської ради, що втратило чинність. Водночас повного тексту судового рішення поки що немає. Концепція «Єдиного паркувального простору» продовжує функціонувати у звичайному режимі. Тарифікація обґрунтована та встановлена на 140 паркувальних майданчиках, які розташовані виключно в центральній частині міста. Ми просимо не вводити людей в оману, адже відповідальність за неправильно припарковане авто несуть звичайні водії», — йдеться в повідомленні.

У відповідь на це Селін повідомив, що позов організації скасував рішення щодо тарифів на паркування, а «в міськраді відверто брешуть».

«Після виходу минулої публікації міська влада заявила, що в Дніпрі немає монополії на паркування, а є 164 незалежних оператори паркування. Маніпуляція полягає в тому, що є «Паркт Сервіс Груп», воно обслуговує 6 217 платних паркомісць, а інші 163 оператори — це ті, хто уклали договори на стоянки або на службові паркінги.

96 юридичних осіб беруть місця для паркування для своїх співробітників і клієнтів. Такі паркінги називаються службовими, і сама організація оплачує місту кожне місце на подібних паркінгах, але з людей грошей не стягують.

Ще 79 фірм — це нічні та денні стоянки не в центрі. Фактично це звичайні стоянки біля житлових будинків.

Так, ці стоянки у 36% проходили через публічні аукціони «ProZorro.Продажі». Але загадкою залишається, чому не проводили аукціони через «ProZorro.Продажі» на паркінг, де вигравала «Паркт Сервіс Груп», — прокоментували в організації «Громадський контроль» і додали, що всі центральні паркінги міста обслуговує один оператор.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини