Facebook Pixel

Суд дозволив «Нафтогазу» не віддавати державі 90% свого прибутку

Окружний адмінсуд зупинив дію постанови Кабміну в частині, згідно з якою «Нафтогаз» повинен виплатити державі 90% від чистого прибутку за 2018 рік. Про це йдеться в постанові суду.

Згідно з документом, суд зупинив дію ухвали «Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами 2018 року…» тільки для «Нафтогазу».

Цією постановою Кабмін затвердив норматив в залежності від суми прибутку, яку держкомпанії отримали в 2018 році: якщо такий дохід понад 50 млн грн., то норматив затверджений на рівні 90%, якщо ж менше 50 млн грн, 50%.

Telegram Logo

При цьому виплата дивідендів повинна пройти не пізніше 1 липня 2019 року.

Але для чотирьох держкомпаній — «Державний ощадний банк України», «Укргідроенерго», «Укрзалізниця» і «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» — затверджений норматив 30% незалежно від отриманого ними прибутку.

Суд зазначив, що такий підхід може вказувати на порушення Кабміном положень Господарського кодексу, адже компанії повинні отримувати однакові умови для того, щоб здійснювати свою діяльність.

Контекст

  • Нагадаємо, 24 квітня Кабмін підвищив норматив відрахувань частини чистого прибутку державних підприємств до бюджету з 75% до 90%, якщо їхній дохід перевищував 50 млн грн.
  • 20 червня «Нафтогаз» оскаржив постанову Кабміну про норматив відрахування чистого прибутку за 2018 рік.

Коментарі

Всі новини