Facebook Pixel
IT

Стартап запропонував модульний ноутбук з можливістю індивідуального налаштування

Фото: Framework

Фото: Framework

Американська компанія Framework з Сан-Франциско розробила ноутбук, який можна легко модернізувати, налаштовувати і ремонтувати. Про це повідомило видання The Verge.

Засновник стартапа раніше працював в компаніях Oculus і Apple і розчарувався в їхніх бізнес-моделях. За його словами, компанії, що виробляють побутову електроніку, залежать від постійного виробництва продукції і її просування споживачам. Такий підхід сприяє марнотратству і неефективності і завдає значної шкоди навколишньому середовищу. Для виправлення ситуації він запропонував свій ноутбук Framework Laptop. Його концепція багато в чому нагадує підхід до настільних комп'ютерів, в яких легко замінювати комплектуючі.

Як і багато інших ноутбуків, Framework Laptop дозволяє замінити деякі комплектуючі, такі як оперативна пам'ять, акумулятор і постійна пам'ять. Але стартап вважає, що у його моделі є три додаткових переваги:

  • власники можуть змінювати компоненти корпусу, включаючи клавіатуру, екран, лицьові панелі (вони прикріплені за допомогою магнітів) і порти підключення (через систему карт розширення);
  • для продажу сумісних модулів (власних або сторонніх виробників) планується запустити спеціалізований онлайн-майданчик. Там користувачі зможуть знайти потрібний і сумісний компонент. На всі компоненти Framework нанесені QR-коди, просканувавши які можна відразу ж перейти на потрібну сторінку для покупки оновлень;
  • крім готових систем компанія планує продавати набори «зроби сам».
Telegram Logo

Framework планує почати приймати попередні замовлення навесні, а поставки очікується влітку. Ціни ще не оголошені, в компанії говорять, що іх «порівняти з іншими ноутбуками з хорошими відгуками».

studio-image-02.jpg

Контекст. Модульний ноутбук Framework народився не на порожньому місці. Проєктів модульних девайсів: смартфонів, годинників та й тих же ноутбуків було вже чимало. Деякі з них отримували потужну підтримку IT-спільноти, але все закінчилися нічим.

Один з найгучніших — Project Ara, який анонсувала в 2013 році Google. Ідея полягала в тому, щоб створити модульну архітектуру смартфона. Вона дозволяла б міняти абсолютно все: камеру, динаміки, процесор, дисплей і підключати різного роду периферійні модулі.

Планувалося створити маленьку, середню і велику платформи — базу, на яку планувалося встановлювати модулі за допомогою магнітних кріплень. Три роки розробники публікували новини, фотографії, анонси. Але в 2016 році проєкт згорнули, Google заявила про повне припинення R&D в сфері модульних смартфонів.

Офіційна версія закриття: проблеми з надійністю магнітних кріплень модулів. Неофіційна версія: проєкт згорнули через те, що модульні пристрої підірвали б бізнес виробників традиційних смартфонів. Можливо вони і порадили Google заробляти на ПЗ і не лізти в «залізо».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини