Facebook Pixel

США і «Талібан» підписали мирну угоду, але до миру в Афганістані поки далеко

Фото: Sky News

Фото: Sky News

США і рух «Талібан» підписали угоду про початок мирного процесу в Афганістані. Церемонія відбулася в столиці Катару Досі в присутності спостерігачів із 30 країн.

Про це повідомив телеканал Sky News.

Угода передбачає:

  • відмову «Талібану» співпрацювати з терористичними організаціями;
  • зняття санкцій США з членів руху «Талібан» до серпня 2020 року;
  • скорочення іноземного військового контингентe протягом 135 днів до 8,6 тис. осіб;
  • повне виведення військ США і НАТО протягом 14 місяців;
  • звільнення 5 тис. ув'язнених з в'язниць Афганістану;
  • відмова США втручатися у внутрішню політику Афганістану.
Telegram Logo

Держсекретар Майк Помпео під час церемонії сказав: «Які кроки «Талібану» приведуть до успішної операції? В першу чергу, виконайте обіцянку і розірвіть зв'язку з «Аль-Каїдою» та іншими терористами. Підтримайте боротьбу проти терористичного угрупування ІД».

Голова політичного офісу руху Абдул Гані Барадара сказав, що «Талібан» буде дотримуватися мирного угоди. Він висловив надію, що його будуть виконувати і «сусідні держави».

10 березня повинні початися міжафганські переговори з участю талібів, уряду Афганістану і легальних політичних сил країни.

Контекст. Напередодні підписання угоди США і НАТО заявили, що ведуть свої війська з Афганістану протягом 14 місяців після підписання угоди про початок мирного процесу. Передбачається, що число військовослужбовців скоротять з 12-13 тис. до 8,6 тис. осіб протягом 135 днів.

Вашингтон також гарантував, що буде допомагати з фінансуванням навчання, консультування та забезпечення екіпіровкою афганських сил безпеки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини