Байден дозволив Україні бити по росії американськими далекобійними ракетами

Байден дозволив Україні бити по росії американськими далекобійними ракетами

За два місяці до завершення своїх повноважень президент США Джо Байден вперше дозволив Збройним силам України застосовувати систему ATACMS для захисту своїх позицій у Курській області. Про це повідомляє The New York Times.

Дозвіл на використання далекобійних ракет, відомих як армійські тактичні ракетні комплекси ATACMS, став відповіддю на залучення росією до війни північнокорейських військових, зазначають офіційні особи.

Президент України Володимир Зеленський не підтвердив надання дозволу, проте у своєму вечірньому зверненні заявив, що головним питанням є не лише зняття обмежень, а й кількість ракет, які будуть використані для ударів.

«Сьогодні багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково», — підкреслив Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

Хоча цей крок, за словами американських посадовців, навряд чи кардинально змінить хід війни, він спрямований на те, щоб продемонструвати вразливість північнокорейських військ і змусити їх утриматися від подальшого втручання.

Українські сили зможуть застосовувати ATACMS для ударів по скупченнях російських і північнокорейських військ, ключових об’єктах військової техніки, складах боєприпасів, логістичних вузлах і лініях постачання. Це допоможе знизити ефективність ворожих операцій і захистити українські війська.

Попередньо планується, що ракети використовуватимуть для оборони від російських і північнокорейських сил у Курську, але Байден може дозволити їх застосування і в інших регіонах.

Водночас деякі американські посадовці висловлюють занепокоєння, що удари України через кордон можуть спровокувати президента рф володимира путіна на відповідь проти США чи їхніх союзників. Однак інші вважають такі побоювання перебільшеними.

Прихильники жорсткішого курсу щодо росії наголошують, що адміністрація Байдена надто легко піддається на залякування з боку кремля, а поступова передача озброєння ставить Україну у невигідне становище на фронті.

На відміну від США, Велика Британія та Франція вже надали Україні обмежену кількість ракет Storm Shadow і SCALP, які мають меншу дальність. Проте їхні лідери неохоче дозволяють застосовувати ці ракети проти цілей у росії без згоди Байдена на використання ATACMS.

Рішення Байдена було викликано, зокрема, нахабним кроком росії щодо перекидання північнокорейських військ до українських кордонів. Президент також враховував ризики розгрому українських сил у Курську, якщо вони не матимуть доступу до далекобійної зброї, повідомляють офіційні джерела.

Читати на The Page