Facebook Pixel

Справа про розкрадання топ-менеджерами Південкомбанку $38 мільйонів направили до суду

Служба безпеки України (СБУ) направила до суду обвинувальний акт проти топ-менеджерів Південкомбанку. Їх підозрюють у розкраданні $38 млн фінустанови, повідомили у пресслужбі СБУ.

Там встановили, що керівництво банку розробило механізм привласнення коштів банку. Вони протягом 2012-2014 років передали в заставу гроші Південкомбанку, які перебували на його кореспондентських рахунках у зарубіжній банківській структурі для забезпечення видачі кредиту кіпрській компанії, пов'язаної з ними. Після того, як кредит не повернули, через незаконні дії топ-менеджерів банку, заставні $38 млн списали іноземному банку.

Їм інкримінують вчинення злочину передбачене ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Посадовим особам фінустанови загрожує позбавлення волі на строк від семи до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Контекст

  • У вересні 2014 року Нацбанк вирішив ліквідувати Південкомбанк.
  • У травні 2017 року Генпрокуратура повідомила, що проводить досудове розслідування за фактами розкрадання протягом 2011-2014 роках посадовими особами та акціонерами Південкомбанку і «Терра Банку», коштів на суму понад 4 млрд гривень, в результаті чого банки опинилися в стані неплатоспроможності.
  • У вересні цього року СБУ повідомила топ-менеджерів Південкомбанку про підозру у цій справі про заволодіння $38 млн фінустанови.Станом на липень 2014 року 24% Південкомбанку володів «Глобус плюс» У той же час зі складу акціонерів тоді вийшов Руслан Циплаков, який володів майже 50% акцій банку.

Подякувати 🎉