Facebook Pixel

Ferrexpo побудувала першу сонячну електространцію для власного виробництва

Сонячна електростанція Ferrexpo: компанія побудувала свою власну станцію. Фото: Ferrexpo

Сонячна електростанція Ferrexpo: компанія побудувала свою власну станцію. Фото: Ferrexpo

Компанія Ferrexpo запустила сонячну електростанцію потужністю 5 МВт. У проєкті компанія використала 10 тис. сонячних батарей Jinko Solar. Сонячні панелі встановили на відвалах кар'єрів для раціонального використання площ, займаних у процесі експлуатації відкритих кар'єрів, повідомила пресслужба компанії.

За словами компанії, вартість проєкту становила декілька мільйонів доларів. Ferrexpo цілком профінансувала проєкт і не збирається користуватися будь-якими державними програмами компенсацій, субсидій, дотацій чи «зеленим тарифом».

Першу сонячну електростанцію використовуватимуть для роботи підприємств групи на промисловому майданчику, що діє. Станція вироблятиме 6,5–7 млн кВт/год електроенергії за рік, зазначив голова правління Полтавського ГЗК (ПГЗК) Віктор Лотоус.

Telegram Logo

За його словами, це дасть змогу замінити закупівлю частини електроенергії з енергоринку на відновлювану енергію сонця за більш конкурентоспроможною ціною і за цілковитої відсутності викидів СО2. Також компанія зможе уникнути негативних наслідків монополізації енергоринку. Ба більше, проєкт створює нові робочі місця.

Ferrexpo планує замінити традиційну електроенергію на відновлювану в межах декарбонізації виробленої продукції. У середньостроковій перспективі компанія побудує електростанції для виробництва відновлюваної енергії потужністю від 250 до 1000 МВт.

Контекст. Ferrexpo — швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основна діяльність компанії — виробництво й експорт високоякісних залізорудних окатишів, які використовуються у виробництві сталі.

У 2020 році компанія виробила 11,2 млн тонн залізорудних окатишів. Основні споживачі продукції Ferrexpo — сталеливарні підприємства Австрії, Німеччини, Японії, Південної Кореї, Тайваню, Китаю, Словаччини, Чехії, Туреччини, В'єтнаму, а також США.

Фотогалерея
Сонячна станція. Фото: Ferrexpo

Сонячна станція. Фото: Ferrexpo

Компанія Ferrexpo побудувала власну сонячну станцію. Фото: Ferrexpo

Компанія Ferrexpo побудувала власну сонячну станцію. Фото: Ferrexpo

Сонячна станція Ferrexpo. Фото: Ferrexpo

Сонячна станція Ferrexpo. Фото: Ferrexpo

Сонячна станція. Фото: Ferrexpo Thumb Компанія Ferrexpo побудувала власну сонячну станцію. Фото: Ferrexpo Thumb Сонячна станція Ferrexpo. Фото: Ferrexpo Thumb
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини