Facebook Pixel

Водії в Україні можуть отримати штраф за аварійку

Аварійна світлова сигналізація, або ж «аварійка», – це важливий засіб попередження на дорозі. Однак неправильне її використання може стати підставою для адміністративної відповідальності. Відповідно до пункту 9.9 Правил дорожнього руху України, аварійне світло необхідно вмикати у певних ситуаціях. Розгляньмо, коли саме водії мають право використовувати аварійну сигналізацію. Про це також пишуть «Факти ICTV.»

Поліція не повинна штрафувати водіїв, якщо:

  • вимушена зупинка на дорозі;
  • зупинка на вимогу поліцейського;
  • засліплення водія світлом фар;
  • дорожньо-транспортна пригода (ДТП);
  • буксирування транспортного засобу;
  • посадка чи висадка дітей під час перевезення організованих груп дітей.

Штраф не накладається за використання аварійної сигналізації при позначенні транспортного засобу, що перевозить небезпечний вантаж, у випадках, передбачених законодавством. Однак використання аварійки в інших ситуаціях, наприклад, для вираження подяки водіям, не регламентується правилами та може розглядатися як порушення.

Який штраф за аварійку у 2025 році

В Україні за неправильне використання аварійної сигналізації передбачено штраф. Згідно з чинним законодавством, порушення правил її використання тягне за собою штраф у розмірі 425 грн.

Якщо неправильне використання аварійної сигналізації призвело до створення аварійної ситуації для інших учасників дорожнього руху, штраф може збільшитися до 680 грн.

Подякувати 🎉