Служба безпеки України припинила роботу псевдоброкерських центрів, які привласнювали кошти інвесторів під виглядом торгів на міжнародних фондових біржах.
Як повідомили в пресслужбі відомства, правоохоронці встановили, що організаторами були троє громадян із країн Близького Сходу. У центрі Києва вони створили три кол-центри, оператори яких телефонували клієнтам і пропонували інвестувати гроші в акції відомих компаній.
Після того як клієнти перераховували гроші, їм створювали «персональний кабінет», де нібито транслювалася електронна торгівля на міжнародних біржах. Коли ж клієнт хотів отримати свої гроші, йому повідомляли, що компанія начебто збанкрутувала.
«Зловмисники діяли впродовж кількох років і встигли привласнити кошти кількох тисяч громадян. Суми «інвестицій» коливалися від $1 до $5 тис. з кожного клієнта. Кошти, отримані від протиправної діяльності, ділки легалізували через анонімні криптогаманці», — йдеться в повідомленні.
Правоохоронці провели обшуки в усіх кол-центрах, вилучивши комп’ютерне та серверне обладнання, документацію, печатки суб’єктів підприємницької діяльності, які не були оформлені належним чином. Варто зазначити, що в кол-центрах працювали приблизно 200 студентів і іноземців, серед яких були й нелегальні мігранти.
Президент інвестиційної групи «Універ» Тарас Козак на своїй сторінці у Facebook прокоментував новину, заявивши, що в Україні «працює» надто багато шахраїв.
«Фінансово неграмотний народ ведеться на солодкі обіцянки високих доходів за іноземними цінними паперами», — додав він.
Контекст. Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з представниками Американської торговельної палати заявив, що Україна за рік вийде на створення фондового ринку. За його словами, консультації з фахівцями щодо цього вже почалися.