Facebook Pixel

СБУ та ДБР провели обшуки в народного депутата Дубінського: подробиці

3 серпня СБУ та ДБР провели обшуки в народного депутата Олександра Дубінського. Правоохоронці підозрюють нардепа в незаконному перетині кордону.

Про це пише пресслужба СБУ.

Які обставини незаконного перетину кордону Дубінським

За даними слідства, народний обранець поїхав за межі нашої держави під виглядом супроводу свого батька на лікування до іноземного медзакладу. Водночас батько нардепа виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно – без фактичного супроводу парламентаря.

Крім того, правоохоронці розслідують факти підписання народним депутатом офіційних документів під час його перебування за межами України, що може свідчити про їхнє підроблення.

У разі доведення вини Дубінському передбачено покарання до 6 років позбавлення волі та права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Що відомо про нардепа Дубінського

Олександр Дубінський – нардеп, ексчлен фракції «Слуга народу». До того, як стати нардепом у 2019 році він працював ведучим програми «Гроші» на телеканалі 1+1. Журналісти пов’язують Дубінського з умовною групою «Приват» Ігоря Коломойського всередині фракції «Слуга народу» в парламенті. Після обговорень у парламенті нових кандидатів до уряду журналісти помітили, як Дубінський поїхав до офісу Коломойського. На початку року СБУ виявила, що уряд Олексія Гончарука прослуховують незаконно. Плівки монтували на технічних пристроях студії 1+1, де раніше працював Дубінський і низка політиків з партії «Слуга народу».

Він розмістив свою приймальню у квартирі бізнес-партнера олігарха Тімура Міндіча, інформаційно підтримував профспілки Дніпра, які подали 20 позовів у справах щодо державного Приватбанку з метою змінити керівництво фінустанови та закрити ініційовані проти Коломойського судові процеси.

Дубінський став автором приблизно тисячі поправок до законопроєкту про боротьбу із «законодавчим спамом» і поправками намагався блокувати «антиколомойський» закон.

Загалом до цього проєкту він подав майже 1200 правок. Рух ЧЕСНО розцінює поправковий спам як шкідливу законотворчу діяльність, що уповільнює розгляд важливих питань в інтересах певних осіб. Під час голосування в цілому за «антиколомойський закон» Дубінський голосував проти.

Також нардеп був ініціатором подання депутатів до Конституційного Суду щодо визнання призначення директора НАБУ Артема Ситника неконституційним.

Скандали, пов'язані з нардепом Дубінським

У 2023 році Олександр Дубінський зазначив, що в Україні є гоніння на церкви УПЦ МП. Також Дубінський заявив, що держава не має втручатися в справи церкви. За його словами, виселення ченців УПЦ МП з Києво-Печерської лаври – це боротьба міністра культури Олександра Ткаченка за хлібне місце.

У 2022 році не підписав звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з вимогою внести в порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, що стосуються позбавлення повноважень народних депутатів і депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

У 2021 році США запровадило санкції щодо нардепа Олександра Дубінського та нардепа-держзрадника Андрія Деркача. Його звинуватили у втручанні в президентські вибори в Сполучених Штатах 2020 року, зазначивши, що він є «частиною пов'язаної з Росією мережі іноземного впливу». Відеомережа YouTube також заблокувала канал Дубінського, який він вів останні 3 роки.

Нацбанк застеріг банки від співпраці з Дубінським. Генпрокуратура відкрила кримінальні провадження проти Дубінського. Йому інкримінували несплату податків і легалізацію прибутків, отриманих у злочинний спосіб.

У відповідь Дубінський звинуватив у публікації «плівок Деркача» Офіс президента Володимира Зеленського. Ці плівки, за словами Деркача, мали б доводити те, що в Україні є «зовнішнє управління».

У 2020 році Офіс Генпрокурора відмовився відкривати справу щодо держзради Дубінського й Деркача після звернення Центру протидії корупції. З аналогічним зверненням ЦПК звертався й до СБУ. Організація домоглася в суді, щоб проти Дубінського відкрили справу за ч. 1 ст. 111 КК — державна зрада.

Журналісти Bihus.info виявили, що Дубінський під час Революції Гідності займався створенням антимайданівських фейків на замовлення найближчого оточення ексміністра доходів і зборів держзрадника Олександра Клименка. Журналісти отримали доступ до переписок Дубінського (2013 — 2014 роки) щодо планування заходів із дискредитації Революції Гідності. Зокрема, він створив фейк і просував інформаційну кампанію «повій на Майдані» з метою зобразити протест як центр розпусти.

Як народний депутат Дубінський ініціював законопроєкт, згідно з яким громадські організації, які мають фінансування від іноземних донорів, мали б маркувати свої матеріали як «іноземні агенти». Схожу політику запровадила росія.

Також цього року прізвище Дубінського з’явилося в журналістських розслідуваннях щодо судді ОАСК Павла Вовка, якого звинувачують у спробі «захоплення влади». Судді ОАСК мали заборонити виїзд за кордон політикам часів президентства Петра Порошенка після виборів, які той програв. Для цього треба було, щоб хтось подав відповідний позов до суду. На плівках голос, схожий на голос судді Вовка, говорить, що позов подав Дубінський.

2020 року суд зобов’язав ДБР розпочати досудове слідство щодо ймовірного отримання Дубінським румунського громадянства. Документи, як повідомляють журналісти, політик подав за три роки до судової ухвали.

Журналісти Bihus.info повідомили, що Дубінський і його родина протягом останніх кількох років стали власниками загалом 24 квартир, 17 автівок, двох будинків і 70 соток землі на загальну суму майже 2,5 млн доларів. Тоді нардеп сказав свою крилату фразу «Мама любит скорость».

Коли Порошенко виступив з ініціативою офіційно запровадити в армії привітання: «Слава Україні» — «Героям слава!», Дубінський заявив, що це нацистське вітання. Представників ОУН-УПА називав нацистами.

Подякувати 🎉