Санкції не страшні: американська ExxonMobil купує паливо у Медведчука та Марченко

Віктор Медведчук. Фото: УНІАН

Віктор Медведчук. Фото: УНІАН

«Новошахтинський завод нафтопродуктів», який контролює родина глави політради партії ОПЗЖ, кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, постачає до США нафтопродукти попри санкції. Про це йдеться у розслідуванні «Схем».

Прямогонний бензин «Новошахтинського заводу нафтопродуктів» 2020 року щонайменше 6 разів отримала компанія ExxonMobil Sales and Supply LLC. Це одна з основних дочірніх компаній великої світової нафтової корпорації ExxonMobil.

Telegram Logo

Продукцію із заводу постачають на великі танкери, які перебувають у нейтральних водах Чорного моря. Звідти їх забирають судна швейцарської компанії та направляють до США. Тобто ExxonMobil купувала нафтопродукти не напряму у заводу, а у швейцарської компанії NewCoal Trading. Засновники та керівники компанії – переважно росіяни та українці.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Більшою часткою підприємства «Новошахтинський завод нафтопродуктів» та усіма танкерами володіє дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко.

Віктор Медведчук відмовився коментувати журналістам «Схем» питання бізнесу.

«Ми не коментуємо заяви третіх сторін, припущення чи чутки. ExxonMobil продовжує дотримуватися усіх запроваджених санкцій. Політика ExxonMobil та її дочірніх компаній полягає у дотриманні усіх урядових законів, норм і правил, що застосовуються до діяльності компанії у межах і поза межами США, та проведенні цієї діяльності відповідно до найвищих етичних стандартів. ExxonMobil також очікує, що постачальники, підрядники та виконавці дотримуватимуться законів, правил і норм, що застосовуються до їхнього бізнесу», – прокоментували у корпорації ExxonMobil.

Контекст. Віктор Медведчук перебуває під дією американських санкцій з 2014 року. Республіканці у Палаті представників Конгресу США вважають, що Конгрес має продовжити оновлення ініціативи зі сприяння безпеці України. Крім того, пропонується надати Україні протикорабельну зброю.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини