Facebook Pixel

Нафтопереробка в Росії обвалилася через скорочення експорту на тлі санкцій. У травні ситуація погіршиться

Російські нафтокомпанії через санкції скоротили середньодобовий обсяг переробки нафти за перші 13 днів квітня на 6% — до 674,8 тис. тонн на добу.

Проблеми зі збутом нафти та нафтопродуктів можуть посилитися в травні через скорочення закупівель найбільшими міжнародними трейдерами, пише «Коммерсант».

Росія не може продати бензин і мазут за кордон

За підсумками квітня нафтопереробка в країні становитиме приблизно 670 тис. тонн на добу. Це на 6% нижче за рівень березня 2022 року й на 13% нижче за рівень квітня 2021 року.

Проблеми з експортом змушують підприємства збільшувати продажі на ринку. Через це біржова вартість бензину знизилася до показників весни 2020 року, коли нафта на тлі зниження попиту через пандемію коштувала менш як $30 за барель.

Значне зниження нафтопереробки в Росії спостерігається з березня, коли запрацювали перші санкції ЄС і США через військову агресію проти України. США і Велика Британія запровадили ембарго на купівлю російської нафти та нафтопродуктів ще в березні, попри те, що США були великим споживачем мазуту з Росії.

Російським НПЗ довелося оптимізувати свою роботу, щоб уникнути переповнення сховищ. Низку заводів врятувало те, що в березні в них розпочалися традиційні весняні ремонти, що припадають на квітень — травень. Компанії також прагнуть активніше продавати нафтопродукти на внутрішньому ринку

У Росії стрімко падають ціни на бензин і дизпаливо

Середньодобове відвантаження бензину на внутрішній ринок із початку квітня 2022 року становить понад 99 тис. тонн на добу, що перевищує рівень минулого року на 8,6%. За дизельним паливом пропозиція становить понад 146 тис. тонн на добу — це на 48% вище, ніж у квітні 2021 року.

Запаси палива також на високому рівні. Запаси бензинів — 2 млн тонн, або на 16% вище за рівень аналогічного періоду 2021 року. Запаси дизпалива становлять 2,75 млн тонн, або на 6% вище.

Зрештою всі ці чинники опустили біржову вартість бензину на рівень дворічного мінімуму. І це попри сезонне зростання попиту.

У травні ситуація з експортом нафти може погіршитися. Санкції ЄС проти «Роснефти» та «Газпром нафти» набудуть чинності 15 травня. Згідно з буквою рестрикцій, угоди для забезпечення потреб Європи дозволені, але це має бути саме пряме постачання. За даними Reuters, це змусить трейдерів Trafigura та Vitol, які є посередниками, але не мають значних власних переробних потужностей, знизити закупівлю російської нафти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉