Facebook Pixel

Роботу «Суспільного» заблокували через борги

Фото: suspilne.media

Фото: suspilne.media

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) заявила про арешт усіх рахунків «Суспільного», що спричинило повне блокування роботи мовника. Компанія успадкувала 10,6 млн євро і 73 тис. грн боргу перед «Євроньюз».

Як повідомляє пресслужба компанії, мовник отримав цей борг «у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність». «Суспільне» наголошує на тому, що усі кошти, які передбачено бюджетом, одразу підуть на погашення боргу. А відтак компанія недоотримає майже 300 млн грн, що унеможливить реалізацію річного плану телерадіокомпанії.

Арешт рахунків, як зазначають в НСТУ, зірвав підготовку до трансляції Олімпіади-2020, заблокував забезпечення участі України в Євробаченні-2020 та зупинив запуск нових проєктів «Суспільного». У зв’язку з цим мовник звернувся до Кабміну та низки міністерств із проханням ініціювати виділення з держбюджету окремих коштів для погашення боргу компанії, а також «1,6 млрд євро виконавчого збору».

Telegram Logo

Контекст. Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) — український громадський телерадіомовник, який об'єднує найстаріші українські телеканали та радіостанції. Мовник віщає на двох загальнонаціональних телеканалах — UA: Перший і UA: Культура; на трьох загальнонаціональних радіоканалах — UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура; на міжнародному Radio Ukraine International; а також на регіональних теле- і радіоканалах.

НСТУ є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Статус телерадіокомпанії регулюється Законом України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України», прийнятим 17 квітня 2014 року. Фінансування НСТУ здійснюється з державного бюджету та від комерційних надходжень. Державні органи не мають права втручатись у програмну політику компанії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини