Ризик корупції та несумісні положення: НАЗК провело експертизу грального закону

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вважає, що дія закону про азартні ігри призведе до появи корупційних схем і унеможливить чесну конкуренцію. Про це НАЗК повідомило в листі президенту Володимиру Зеленському.

НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроєкту. У тексті закону знайшли понад 20 істотних корупційних ризиків:

  • процес формування складу Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей суперечить Конституції. У законі не визначено, яка кількість членів комісії повинна приймати рішення;
  • можливість Комісії діяти на свій розсуд може призвести до формування корупції;
  • підстави для отримання або анулювання ліцензії у сфері азартних ігор не визначено, і Комісія зможе зловживати своїми повноваженнями;
  • оплата за видачу ліцензії передбачає два взаємосуперечливі варіанти;
  • введення нових дозволів без внесення змін до Закону України «Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності» може призвести до зловживань під час здійснення державного нагляду.
Telegram Logo

У НАЗК підкреслили, що закон містить два несумісні положення, тому не може бути реалізований. В одному положенні зазначається, що кандидатури для призначення на посади голови та членів Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей повинен внести на розгляд Кабміну прем'єр-міністр. В іншому положенні йдеться про те, що ці кандидатури на розгляд Кабміну повинна внести Комісія з питань вищого корпусу державної служби за результатами конкурсу.

Контекст. 14 липня 2020 року Верховна Рада підтримала у другому читанні закон №2285-д, який повинен легалізувати гральний бізнес. 11 серпня його підписав президент.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

З 2009 року гральний бізнес в Україні було заборонено на законодавчому рівні. Однак на практиці азартні ігри проводилися — нелегально або під прикриттям інших видів діяльності.

Голова Виконавчого комітету Нацради реформ Михайло Саакашвілі розкрив можливі корупційні ризики в законопроєкті №2285-д, який покликаний врегулювати гральний бізнес.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини