Зараз максимальна сума розрахунків готівкою в Україні є дуже високою – 50 тис. грн. Це знижує темпи переходу на безготівкову оплату. Потрібно зменшити цей поріг, і перехід на безготівкову оплату прискориться. Про це в інтерв'ю розповіла Інга Андрєєва, генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові.
Сприятиме розвитку безготівкових платежів і вдосконалення вимог до документообігу. Наприклад, Mastercard торік впровадила послугу зняття готівки до 500 грн при безготівковій оплаті на касах однієї з мереж АЗС. Технологія викликала великий інтерес, є готовність впровадити її в мережах АЗС і супермаркетів. Однак масштабувати послугу можна буде в тому разі, якщо полегшити проведення таких операцій з точки зору документообігу, зокрема спростити або скасувати процедуру реєстрації операції в касовій книзі.
Ще один напрямок реформування – малий і середній бізнес. Необхідно, з одного боку, ввести зобов'язання щодо прийому безготівкової оплати за певні покупки, а з іншого – запропонувати підприємцям стимули для переходу на безготівкові розрахунки.
Нацбанк опублікував для обговорення пропозиції до нового закону «Про платіжні послуги». В них, зокрема, розписуються технології і платформа open banking. Це те, що стало реальністю з вересня 2019 року на європейських ринках. «Йдеться про те, що в одному застосунку можна буде обмінюватися інформацією за рахунками в різних банках. Це змінить ландшафт усього платіжного ринку, оскільки відкриються нові можливості для гравців, а власники карток побачать нові переваги для себе», – вважає Андрєєва.