Facebook Pixel

Рада відправила у відставку Генерального прокурора Руслана Рябошапку

Верховна Рада України 263-ма голосами народних депутатів висловила недовіру Генеральному прокурору Руслану Рябошапці.

Постанову підтримали 179 народних депутатів з фракції «Слуга народу», 36 депутатів з фракції «Опозиційна платформа — За життя», 16 депутатів групи «Довіра», 15 депутатів групи «За майбутнє» і 17 позафракційних парламентаріїв. Жоден з депутатів з фракцій «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос» не підтримав цю ініціативу.

Функції Генпрокурора виконуватиме перший заступник Віталій Касько.

Telegram Logo

Раніше президент Володимир Зеленський висловив думку про те, що керівники відомств не повинні обіймати посади, якщо не демонструють реальних результатів своєї роботи.

«Я впевнений, мені будуть говорити: «Ай-я-яй, не можна чіпати генпрокурора». Хоча, ви знаєте, ми з ним пройшли довгий шлях, і в ході передвиборної кампанії. Нехай голосують депутати, як вони хочуть, але моя особиста думка дуже проста: немає результату — не повинен займати місце. І справедливо, коли ти сам про це говориш», — сказав він у четвер на зустрічі з представниками малого й середнього бізнесу Полтавської області, на якій також були присутні посли країн G7.

Посольства країн «Великої сімки» виступали за збереження Руслана Рябошапки на посаді. Інтрига зберігалася до останнього дня, адже було незрозуміло, чи зможуть вони вплинути на рішення президента.

Контекст. У статті 131-1 Конституції України зазначається, що генеральний прокурор України призначається на посаду і звільняється з посади главою держави за згодою Верховної Ради. Згідно п. 25 ст. 85 Конституції, парламент дає згоду на призначення на посаду та звільнення з посади генпрокурора президентом. Цим пунктом парламенту також надається право висловлення недовіри генпрокурору, що має наслідком його відставку з посади.

Руслан Рябошапка був призначений на посаду генерального прокурора України рішенням Верховної Ради від 29 серпня 2019 року. До цього з травня по серпень 2019 року він був одним із заступників глави Офісу президента України.

З 2014 по 2019 рік Рябошапка працював заступником міністра юстиції України. З березня 2016 року по червень 2017 був членом Нацагентства з питань запобігання корупції. Також працював в неурядовій правозахисній організації «Transparency International Україна», в якій очолював департамент аналізу антикорупційної політики.

Коментарі

Всі новини