Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Обов'язкова вакцинація: Рада розгляне заборону на роботу без щеплень

У Раді зареєстрували законопроєкт, яким передбачається обов'язкова вакцинація українців. Фото: УНІАН

У Раді зареєстрували законопроєкт, яким передбачається обов'язкова вакцинація українців. Фото: УНІАН

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким передбачається обов'язкова вакцинація українців і заборона допуску до роботи певних категорій працівників, які не є вакцинованими, а також усіх, хто необґрунтовано відмовився від вакцинації.

Про що йдеться в законопроєкті?

  • Відсторонити від роботи або навчання можуть осіб, які є носіями збудників інфекційних захворювань, заражені небезпечними інфекційними хворобами, контактували з останніми (у такому разі вони можуть розраховувати на виплату соціальної страховки), ухиляються від обов'язкового медичного огляду або щеплень проти інфекцій, список яких встановлює центральний орган виконавчої влади.
  • Законопроєктом прописано введення обов'язкових щеплень для деяких категорій працівників. Якщо вони необґрунтовано від них відмовилися, їх не допускатимуть до роботи.
  • Діти зможуть відвідувати школу й дитячий садочок тільки після того, як виберуть сімейного педіатра та підпишуть із ним декларацію.
  • Законопроєктом також передбачено право звернутися з позовом про усунення перешкод під час проведення епідеміологічного розслідування професійних та інфекційних захворювань та інше.
  • Водночас організація з контролю та профілактики хвороб центрального органу виконавчої влади, яка забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я, може здійснювати епідеміологічний нагляд.

Метою законопроєкту є створення громадської системи охорони здоров'я країни, яка буде спрямована на зміцнення здоров'я українців, запобігання хворобам і збільшення тривалості життя. Цієї мети збираються досягти завдяки створенню управлінської вертикалі з мережі центрів контролю та профілактики хвороб і епідеміологічного нагляду.

Ініціатором законопроєкту виступив нардеп від фракції «Слуга народу» Євген Шевченко.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Раніше стало відомо про те, що виробники випустили рекордну кількість вакцин проти грипу до майбутнього сезону. Влада багатьох країн сподівається, що масова вакцинація проти грипу дасть змогу запобігти кризі в лікарнях, які на той час можуть бути заповнені через другу хвилю COVID-19.

Коментарі

Всі новини