Обов'язкова вакцинація: Рада розгляне заборону на роботу без щеплень

У Раді зареєстрували законопроєкт, яким передбачається обов'язкова вакцинація українців. Фото: УНІАН

У Раді зареєстрували законопроєкт, яким передбачається обов'язкова вакцинація українців. Фото: УНІАН

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким передбачається обов'язкова вакцинація українців і заборона допуску до роботи певних категорій працівників, які не є вакцинованими, а також усіх, хто необґрунтовано відмовився від вакцинації.

Про що йдеться в законопроєкті?

  • Відсторонити від роботи або навчання можуть осіб, які є носіями збудників інфекційних захворювань, заражені небезпечними інфекційними хворобами, контактували з останніми (у такому разі вони можуть розраховувати на виплату соціальної страховки), ухиляються від обов'язкового медичного огляду або щеплень проти інфекцій, список яких встановлює центральний орган виконавчої влади.
  • Законопроєктом прописано введення обов'язкових щеплень для деяких категорій працівників. Якщо вони необґрунтовано від них відмовилися, їх не допускатимуть до роботи.
  • Діти зможуть відвідувати школу й дитячий садочок тільки після того, як виберуть сімейного педіатра та підпишуть із ним декларацію.
  • Законопроєктом також передбачено право звернутися з позовом про усунення перешкод під час проведення епідеміологічного розслідування професійних та інфекційних захворювань та інше.
  • Водночас організація з контролю та профілактики хвороб центрального органу виконавчої влади, яка забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я, може здійснювати епідеміологічний нагляд.

Метою законопроєкту є створення громадської системи охорони здоров'я країни, яка буде спрямована на зміцнення здоров'я українців, запобігання хворобам і збільшення тривалості життя. Цієї мети збираються досягти завдяки створенню управлінської вертикалі з мережі центрів контролю та профілактики хвороб і епідеміологічного нагляду.

Ініціатором законопроєкту виступив нардеп від фракції «Слуга народу» Євген Шевченко.

Telegram Logo

Контекст. Раніше стало відомо про те, що виробники випустили рекордну кількість вакцин проти грипу до майбутнього сезону. Влада багатьох країн сподівається, що масова вакцинація проти грипу дасть змогу запобігти кризі в лікарнях, які на той час можуть бути заповнені через другу хвилю COVID-19.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини