Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Понад 50 млрд грн: ритейлери підрахували збитки за два місяці війни

Прямі збитки українського рітейлу від війни – дослідження. Фото: ГУ ДСНС в Одеській області

Прямі збитки українського рітейлу від війни – дослідження. Фото: ГУ ДСНС в Одеській області

Українські ритейлери підрахували, що внаслідок повномасштабного вторгнення росії їхні прямі загальні збитки склали вже понад 50,7 млрд грн. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Асоціацією ритейлерів України та Українською радою торгових центрів (УРТЦ). Аналіз охопив 295 торговельних компаній (як великих, так і малих) і часовий проміжок із 24 лютого до 23 квітня 2022 року, але не враховував втрачену вигоду.

Результати дослідження показують, що більша частина збитків – 41% — припадає на пошкоджені внаслідок бойових дій будівлі, приміщення, інженерні мережі тощо. Частка за втратами обладнання та залишків продукції становить 17%, тоді як за втратами товару на складах – 14%.

«50,7 млрд – це далеко не всі прямі збитки, яких зазнав український ритейл. На цьому етапі ми порахували тільки найбільші та найактивніші мережеві компанії. Багато малих регіональних мереж, не мережеві підприємства, торгові точки на ринках залишаються не порахованими. Тому реальна цифра прямих збитків буде набагато більшою. Крім того, ми ще не рахували загальних втрат ритейлу, куди мають увійти недоотримані за 3 місяці війни прибутки з огляду на їхнє постійне зростання. У підсумку сума може бути в 3 — 4 рази більшою», – наголосив Максим Гаврюшин, голова УРТЦ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У розрізі товарних груп топтрійка «постраждалих» розташувалася в такому порядку:

  • продовольчі мережі – 60% загальних збитків;
  • fashion-ритейлери — 11%;
  • продавці електроніки та побутової техніки – 7%.
Підписуйтесь на нас в Google News!
Фото: Асоціація рітейлерів

Фото: Асоціація рітейлерів

Дослідники повідомляють, що до війни рф в Україні на одного ритейлера працювали приблизно 96 торгових точок (середній розмір – 540 кв. м). Станом на 23 квітня, за два місяці після вторгнення, й далі працювали 70% попередньої кількості (на 74% площ довоєнного часу). За звітний період суттєвих збитків зазнали понад 2,9 тис. торгових точок загальною площею 1,6 млн кв. м. За оцінкою аналітиків, 30% торгових точок на кінець квітня залишалися закритими.

Контекст. З дня російського вторгнення в Україну окупанти гатили по об'єктах критичної інфраструктури, обстрілювали лікарні та вокзали, скидали бомби на пологові будинки, школи та дитячі садочки. Загалом зруйновано понад 350 тисяч об’єктів і мільйони квадратних метрів житлової, освітньої, медичної, спортивної інфраструктури, пошкоджено тисячі кілометрів автомобільних і залізничних шляхів, аеропорти, порти та багато іншого.

Коментарі

Всі новини