Проти «Епіцентру» та «Нової лінії» відкриють справу за порушення карантину. Компанії все заперечують

Фото: «Епіцентр»

Фото: «Епіцентр»

Антимонопольний комітет (АМКУ) почне розслідування проти «Епіцентру К» і «Нової лінії» через можливе порушення конкурентного законодавства. Відомство вже отримало для цього підстави.

Як написав голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький на своїй сторінці у Facebook, справу відкриють після того, як відомство отримає копії протоколів про порушення карантину, які склала Нацполіція. Мережам загрожує штраф у розмірі 5% доходу за 2019 рік.

Quote«Обурення українців щодо роботи деяких мереж під час карантину природне. З точки зору антимонопольного законодавства, робота цих мереж є неправомірним одержанням переваг над конкурентами», — написав Хмельницький.

Він також додав, що абсолютна більшість непродовольчих торговельних мереж та окремих магазинів припинили свою діяльність на час карантину.

Telegram Logo

У пресслужбі компанії «Епіцентр К» зазначили, що запитів від АМКУ про надання інформації в мережу не надходило.

«У разі надходження офіційних запитів «Епіцентр К» готовий співпрацювати з відомством і всіма його територіальними відділеннями та сприяти дослідженню стану конкуренції на ринку торгівлі непродовольчими товарами», — відзначили в компанії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Там також заперечують вчинення порушень правил конкуренції та заявляють, що працюють відповідно до законодавства та з дотриманням усіх актів Кабміну, які було прийнято під час дії карантину.

Контекст. У березні стало відомо, що «Епіцентр К» не закриватиме торговельні центри, однак щомісяця спрямовуватиме 1% товарообігу (близько 40-50 млн грн) на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту.

Кілька днів тому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що «Епіцентр К» і «Нова лінія» під час карантину працювали з порушеннями і понесуть за це відповідальність. Він уточнив, що мережі торгують меблями, електронікою та іншими товарами, які зараз заборонено продавати.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини