Facebook Pixel

Програма Шмигаля: як працюватиме економічна стратегія-2030

Сьомого вересня відбулося засідання робочої групи щодо розроблення Національної економічної стратегії-2030, ініціаторами якої є президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Як повідомили в пресслужбі Кабінету міністрів, робота над стратегією розпочнеться з визначення економічних показників, яких потрібно буде досягти країні.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка, Україна має відійти від моделі розвитку, за якої конкурентними перевагами є використання природних ресурсів і дешевої робочої сили.

«Ми маємо побудувати інноваційну модель, пріоритетами якої є розвиток виробництва та торгівлі продукцією з вищою доданою вартістю, високий технологічний рівень виробництва, кваліфікована високооплачувана робоча сила, економія енергії та інших видів природних ресурсів і новаторський стиль управління. Саме на такий шлях розвитку й має бути спрямована наша стратегія».

Ігор Петрашко

Ігор Петрашко

ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Що потрібно зробити для переходу до інноваційної моделі:

  • Змінити підходи до держуправління, а саме розподілити відповідальність, усунути дублювання повноважень, викорінити корупцію, забезпечити верховенство права.
  • Економічне зростання треба зробити інноваційним, інклюзивним і стійким.
  • Потрібно змінити політику зайнятості, а саме зробити оплату праці гідною, що скоротить абсолютну й відносну бідність, зменшуючи завдяки цьому нерівність.
  • Запровадити зміни у сферах охорони здоров’я та освіти. Потрібно оновити освітні стандарти, освітній процес має будуватися на основі інклюзивності й цифровізації, повинні формуватися і розвиватися освітньо-наукові кластери.
Quote«Економічний добробут країни безпосередньо залежить від сфери охорони здоров’я. Пандемія коронавірусу показала, що необхідно вкладати ресурси як у розбудову сильної системи охорони здоров’я та забезпечення санітарно-епідеміологічного добробуту населення, так і в налагодження власного виробництва критично необхідної продукції», — резюмував Петрашко.

В уряді заявили: для того, щоби розроблення стратегії було успішним, на платформі Центру економічного відновлення буде створене 20 робочих груп. У них братимуть участь фахівці міністерств, аналітичних центрів, інститутів, міжнародних організацій, бізнесу та бізнес-асоціацій.

Контекст. Місяць тому Шмигаль зустрівся з представниками великого бізнесу, керівництвом Нацбанку та Офісу президента. Там обговорювалося питання щодо розроблення національної економічної стратегії до 2030 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉