Facebook Pixel

Прогноз курсу валют: що буде з доларом у квітні

Прогноз курсу валют із 5 до 11 квітня та на місяць. Фото: pixabay

Прогноз курсу валют із 5 до 11 квітня та на місяць. Фото: pixabay

З 5 до 11 квітня курс валют в Україні і далі коливатиметься в діапазоні 27,7 — 28 грн за долар. Очікується, що до кінця квітня гривня повернеться до плавного ревальваційного тренду 27,5 — 27,7 грн за долар.

На тлі низької активності валютні торги в понеділок закрилися на рівні 27,83 — 27,87 грн за долар. З 30 березня до 5 квітня гривня рухалася в коридорі 27,8 — 28,1 грн/долар. Про це йдеться в щотижневому економічному огляді Ukraine Economic Outlook.

Крім того, подальше зміцнення гривні в другій половині тижня стримувалося загостренням воєнної обстановки на сході України та ускладненням епідемічної ситуації. На тлі різкого збільшення попиту Національний банк продав $50 млн за 27,98 грн і в такий спосіб обмежив «розгін» курсу на позначці 28,05 грн за долар.

Telegram Logo

Водночас 5 квітня різко знизився попит на валюту з боку імпортерів через транспортний колапс у Києві.

Крім того, імпорт товарів у березні зріс до $5,7 млрд проти $4,3 млрд у середньому за січень — лютий. До 80% приросту імпорту припало на споживчий сегмент і 20% — на виробниче обладнання.

Прогноз курсу долара з 5 до 11 квітня. Фото: Ukraine Economic Outlook

Прогноз курсу долара з 5 до 11 квітня. Фото: Ukraine Economic Outlook

Зокрема, скориговані трендові значення обсягів імпортних постачань на квітень — травень перебувають у діапазоні $4,3 — 4,5 млрд, що означає збереження профіциту пропозиції валюти та повернення до попереднього прогнозу платіжного балансу, згідно з яким 2021 рік має стати роком припливу валюти до країни на рівні понад $7 млрд.

Однак через посилення карантинних обмежень в Україні тиск імпортного ритейлу та туризму на валютний ринок у квітні, навпаки, знизиться.

Згідно з прогнозом, профіцит валюти на ринку за підсумками місяця перебуватиме в діапазоні $0,2 — 0,4 млрд. Саме це дасть змогу гривні до кінця місяця повернутися до плавного ревальваційного тренду 27,5 — 27,7 грн за долар.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини