Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Яким буде курс долара в Україні до кінця 2020: прогноз експертів

Яким буде долар в Україні до кінця 2020 року. Фото: pixabay / pasja1000

Яким буде долар в Україні до кінця 2020 року. Фото: pixabay / pasja1000

До кінця грудня валютний коридор в Україні складе 27,7 грн — 28 грн за долар, що пов'язано з активним притоком нерезидентів. Про це йдеться в економічному огляді Ukraine Economic Outlook за 7-14 грудня.

Експерти стверджують, що з 7 по 14 грудня гривня зміцнилася з 28,25 грн до 27,85 грн, тобто на 1,5%. Зміцнення євро було незначно нижче: з 34,2 грн до 33,75 грн, тобто 1,4%.

«Національний банк не так сильно, як міг би, чинить опір зміцненню гривні, оскільки його інтервенції з викупу надлишків пропозиції доларів і євро на ринку з боку банків і їх клієнтів розширюють емісію гривні до кінця цього року, а НБУ не хотів би прискорювати інфляційний тиск вище таргета (5%)», — пояснюють експерти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Скріншот Ukraine Economic Outlook

Скріншот Ukraine Economic Outlook

Чому зміцнюється гривня:

  • залучення майже $1,32 млрд (€600 млн від Єврокомісії та €500 млн єврооблігацій 11 грудня) зовнішніх державних позик. Це стабілізувало ситуацію з виконанням видаткової частини бюджету і розвернуло настрої на валютному ринку в ревальваційному напрямку.
  • частина приросту бюджетних витрат попрямує на валютний ринок. Але, з тимчасовим лагом у декілька тижнів, вони лише послаблять прогнозну ревальвацію січня і долар збережеться в коридорі 27,5-28,0 грн за долар.
  • приплив валюти від нерезидентів, які планують брати участь у первинних аукціонах Міністерства фінансів 15 грудня. Експерти додають, що в останній місяць активно відновлюється інтерес нерезидентів до гривневих держоблігацій. З початку грудня їхній портфель уже виріс на 2 млрд грн.

Контекст. Раніше The Page повідомляло, що торги на міжбанківському валютному ринку 14 грудня закрилися продажем гривні по 27,85, а покупкою по 27,84 грн за долар США.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини