Обсяг приватних переказів в Україну в першому кварталі склав $2,9 млрд – НБУ

В Україну найбільше коштів надійшло з США, Ізраїлю, Італії, РФ, Польщі. Фото: Flickr

В Україну найбільше коштів надійшло з США, Ізраїлю, Італії, РФ, Польщі. Фото: Flickr

Згідно з оцінками Національного банку, в січні – березні 2020 року обсяг приватних переказів офіційними та неформальними каналами склав:

  • в Україну з-за кордону – щонайменше $2900 млн в еквіваленті;
  • з України за кордон — майже $154 млн в еквіваленті.

Якщо говорити тільки про системи переказу коштів (без переказів на банківські рахунки, а також без переказів, здійснених через карткові платіжні системи або поштові відділення), то в Україну надійшло $505 млн. Це на 3,6% більше, ніж у I кварталі 2019 року. Середня сума одного переказу в Україну зросла з $348 до $361. Відправлено за кордон – $106 млн. Якщо порівняти з аналогічним періодом 2019 року, то обсяги зросли на 41,3%. На 40% також зросла середня сума одного переказу – до $447.

Telegram Logo

Найпопулярніші «коридори» переказів не змінилися. В Україну найбільше коштів надійшло зі США, Ізраїлю, Італії, РФ, Польщі. З України найбільше відправлено в Росію, Грузію, Азербайджан, США, Туреччину.

Збільшився також і обсяг переказів у межах України через системи переказу коштів – до 58,3 млрд грн, що на 36% більше, ніж минулоріч.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

75% переказів у межах України забезпечила трійка лідерів внутрішньодержавних систем:

  • NovaPay (платіжна організація «Пост фінанс») – 39,6% всіх переказів;
  • поштовий переказ (платіжна організація «Укрпошта») – 23,7%;
  • «Фінансовий світ» (платіжна організація «Українська платіжна система») – 11,9%.

Контекст. У 2020 році, порівнюючи з минулим роком, обсяги грошових переказів українських заробітчан впадуть на 30%. Це означає, що Україна недоотримає близько $4 млрд валютних надходжень. Про це повідомили в аналітичному центрі «CASE Україна» за підсумками вебінару з головним економістом Польської федерації підприємців Лукашем Козловські.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини