НБУ і Кабмін розійшлися в оцінках падіння економіки: причини падіння ВВП України

Згідно з оцінками Кабміну, падіння ВВП у квітні-червні цього року склало 14%, як порівняти з аналогічним показником 2019 року. Водночас НБУ оцінює падіння ВВП у другому кварталі у 11% у річному вимірі.

Прогноз Кабінету міністрів

За прогнозами Кабміну, зниження ВВП у квітні-червні призведе до зниження реального ВВП у 2020 році на 4,8% при номінальному ВВП на рівні 3,9 трлн грн.

Також планується, що дефіцит бюджету не перевищить закладені в законі про бюджет 7,5% ВВП за підсумками року.

Telegram Logo

Макропрогноз на 2021-2023 роки передбачає зростання ВВП цього року на 4,6% при середньорічній інфляції у 8,1% та середньорічному курсі 29,1 грн/$1. У кінці наступного року інфляція очікується на рівні 7,3%, а курс гривні на рівні 28,8 грн/$1.

Прогноз Нацбанку

221.jpg

Регулятор прогнозує, що падіння ВВП у третьому кварталі може сповільнитися до 7,4%, а у четвертому — до 3,8%. За підсумками цього року ВВП впаде не 6%, а наступного року зросте на 4%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Причинами падіння економіки у другому кварталі стали карантинні обмеження на окремі види діяльності. Однак подальше пом'якшення карантину у третьому кварталі призведе до часткового відновлення галузей торгівлі та транспорту, які найбільше постраждали від обмежень.

Водночас послуги з міжнародного пасажирського авіасполучення ще тривалий час будуть обмежені та повноцінно відновляться лише зі вщуханням пандемії у світі.

321.jpg

Нацбанк прогнозує, що у 2021–2022 роках економіка зростатиме завдяки монетарним та фіскальним стимулам і відновленню зовнішнього попиту.

Крім того, інвестиційна діяльність у 2020 році скоротиться на 20%, бізнес згортатиме інвестиції та здійснюватиме видатки на більш нагальні потреби на тлі падіння фінансових результатів та зростання невизначеності.

Контекст. Після чергового засідання правління Нацбанку вирішило з 24 липня зберегти облікову ставку на рівні 6% щонайменше до кінця року. Таке рішення стримає зростання цін під час відновлення економіки у 2021-2022 роках.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини