Facebook Pixel

Народ України отримав премію Сахарова

У Європарламенті вручили премію «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Цьогоріч лауреатом премії став український народ, повідомляє DW.

Лауреата премії було оголошено у жовтні 2022 року. Президія ЄП, до якої входять голова Роберта Метсола і глави всіх фракцій, відзначила «неймовірні втрати українського народу у вигляді людських жертв і зруйнованих міст і сіл» і його боротьбу за захист батьківщини, суверенітету, незалежності й територіальної цілісності, а також за свободу, демократію, верховенство права та європейські цінності.

Quote«Ця нагорода — для тих українців, які борються. Для тих, хто був змушений тікати. Для тих, хто втратив рідних і близьких. Для всіх, хто піднімається і бореться за те, у що вірить. Я знаю, що відважний народ України не здасться і ми — теж», — заявила Роберта Метсола.

Грошова частина премії становить 50 тисяч євро, її вручено українському народу в особі Володимира Зеленського та інших обраних його представників, а також громадянського суспільства.

Європарламент заснував премію названу на честь радянського фізика і правозахисника Андрія Сахарова у 1988 році. Її присуджують людям або громадським організаціям, які відзначилися у справі захисту прав людини та основоположних свобод. У 2018 році премію отримав український режисер Олег Сенцов.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉