Facebook Pixel

Уряд Польщі наполягає припинити безмитні преференції для України

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що він «категорично проти» розширення безмитної торгівлі з Україною. Таку думку він висловив у листі до єврокомісара з питань торгівлі

Про це повідомляє польське видання RMF FM.

За словами міністра, повна лібералізація торгівлі, яку ЄС впровадив після початку повномасштабної війни в Україні, призвела до «контрпродуктивного ефекту». Він зазначив, що проблеми з надмірним імпортом стосуються також цукру, мʼяса птиці, яєць, мʼяких фруктів, зокрема замороженої малини і яблучного концентрату.

Прикладом міністр навів збільшення імпорту українського цукру у 20 разів. Він підтримав виключення цукру, мʼяса птиці та яєць з регламенту вільної торгівлі ЄС.

Секерський вважає, що необхідно розпочати з Україною переговори про поступову взаємну лібералізацію, що супроводжуватиметься впровадженням стандартів і прав ЄС у сільське господарство України .

Також Чеслав Сєкерський повідомив про відновлення участі Польщі у переговорах Координаційної платформи ЄС, в яких беруть участь Україна, Єврокомісія та сусідні країни України. Попередній уряд відмовився від цієї участі на знак протесту, оскільки Єврокомісія не продовжила ембарго ЄС на українське зерно.

Що відомо про безмитну торгівлю Польщі з Україною

Тим часом Брюссель працює над постановою про продовження лібералізації торгівлі з Україною до червня 2025 року.

9 травня 2023 року Європарламент підтримав продовження на один рік безмитної торгівлі з Україною.

Польский уряд оголосив, що ембарго на українську сільськогосподарську продукцію діятиме безстроково, тому українсько-польський кордон буде закритим. Заборона діятиме попри лист від Європейської комісії з вимогою зняти її.

Також Європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський планує добиватися нових обмежень на імпорт української сільськогосподарської продукції до ЄС. Це пов’язано з тим, що Єврокомісія розглядає продовження режиму вільної торгівлі з Україною до 2025 року.

Подякувати 🎉