Facebook Pixel

Польща підвищує розмір фінансової допомоги українцям

Розмір фінансової допомоги українцям у Польщі стане вищим. Йдеться про допомогу на дітей. Саме її уряд підвищить з 1 січня. Розмір щомісячної допомоги збільшать з 500 до 800 злотих.

Про це повідомляється у публікації в ukrayina.pl.

Отже, розмір допомоги на кожну дитину буде збільшено одразу на 300 злотих: замість 500 злотих (4575 грн) будуть давати 800 (7320 грн). Така допомога розрахована лише на неповнолітніх дітей. Тобто на тих, яким ще немає 18 років.

У повідомленні йдеться, що українцям, які вже отримують таку допомогу на дітей, жодних додаткових документів і жодної заяви подавати не потрібно. Управління соціального страхування (ZUS) продовжить їм цю щомісячну виплату автоматично, лише в оновленому вигляді.

При цьому з 1 лютого почнуть приймати заявки на виплату такої допомоги у період з 1 червня 2024 року по 31 травня 2025-го. Тим українцям, які вперше оформляють таку допомогу, потрібно відповідати вимогам для її отримання. Вони мінімальні: треба перебувати у Польщі легально та мати на утриманні дитину віком до 18 років.

Заявникам потрібно мати такі документи та дані:

  • ідентифікаційний номер PESEL (заявника та дитини);
  • адресу електронної пошти;
  • номер телефону польського оператора;
  • номер банківського рахунку у Польщі.

Крім того, потрібно знати, що заяву на виплату такої допомоги приймають лише онлайн. Це можна зробити одним із таких способів:

  • через мобільний додаток mZUS;
  • через портал електронних послуг ЗУС (PUE ZUS);
  • через портал Emp@tia;
  • через електронний банкінг, який співпрацює із ZUS.

Якщо таку виплату призначать, то гроші щомісяця приходитимуть на польський банківський рахунок, зазначений у заяві до ZUS.

При цьому слід знати, що виплату допомоги на дітей припиняють відразу після виїзду з Польщі. Навіть якщо це короткочасний виїзд – лише на кілька днів. Після повернення доведеться заново подавати заяву і клопотати про поновлення виплати.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉