Польща оштрафувала французьку компанію на $45 мільйонів через «Північний потік – 2»

У ході розслідування щодо «Північному потоку – 2» через «наполегливу та безпідставну відмову надати інформацію» польський антимонопольний регулятор UOKIK оштрафував французьку Engie Energy.

Штраф складе 172 млн злотих ($45 млн), пише агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Bloomberg.

Максимальний штраф за подібні порушення може перевищувати $55 млн. Але оскільки на Engie Energy він накладається вперше, то UOKIK вибрав меншу суму покарання.

Польський регулятор продовжує аналізувати документи у справі «Північного потоку – 2».

Антимонопольне розслідування польський UOKIK розпочав у квітні 2018 року через те, що «Газпром» створив спільне з іноземними інвесторами підприємство без отримання від президента UOKIK попереднього дозволу.

Контекст

  • Раніше UOKiK випустив «Заяву про заперечення» у відповідь на заявку про формування консорціуму «Північний потік – 2», тому що угода може призвести до обмеження конкуренції та зміцнити позицію «Газпрому» в переговорах, а також вплинути на споживачів газу в Польщі.
  • Через позиції Польщі іноземним партнерам і «Газпрому» не вдалося створити компанію-оператора для будівництва «Північного потоку – 2», як у випадку з будівництвом «Північного потоку – 1». Тому газопровід будує 100-процентна дочірня «Газпрому» компанія Nord Stream 2 AG. Європейські партнери фінансують проєкт як кредитори.Засновником та власником контрольного пакету акцій компанії-оператора проєкту Nord Stream 2 AG є «Газпром». У консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Кожна десята компанія Польщі запланувала взяти у найм українця

Польські компанії все більше розраховують на робочу силу з України, на це розраховує кожна десята фірма.

Київський метрополітен введе обмеження з 1 червня

Адміністрація Київського метрополітену введе обмеження на прохід в станції з 1 червня для дотримання соціальної дистанції.

Українці істотно скоротили споживання імпортних товарів — НБУ

Значне скорочення імпорту призвело до утворення профіциту поточного рахунку, який в січні-квітні 2020 року склав $1,8 млрд, в порівнянні з дефіцитом $242 млн за аналогічний період минулого року.