Facebook Pixel

Географи визнали існування Південного океану навколо Антарктиди

На карті світу з'явиться ще один океан — Південний, його води омивають Антарктиду. Таке рішення ухвалили картографи Національної географічної спільноти (National Geographic Society).

Зміни вплинуть на вивчення географії в школі. Про це повідомляє National Geographic.

National Geographic оновить свої карти й атласи, які почали створювати ще в 1915 році. Тоді вчені визнавали лише чотири океани:

  • Атлантичний,
  • Тихий,
  • Індійський,
  • Північний Льодовитий.

Відтепер Південний океан будуть вивчати в школі. Раніше з причини відсутності його на карті школярі не знали про його особливості та значення для Землі.

Як зазначили в Національній географічній спільноті, Південний океан давно визнаний вченими, однак з причини відсутності угоди на міжнародному рівні його ніколи не визнавали офіційно.

Межі Південного океану

Перш ніж виокремити новий океан, географи обговорювали, чи мають води навколо Антарктиди унікальні характеристики, щоб заслужити свою власну назву.

Міжнародна гідрографічна організація визнала Південний океан у 1937 році, але скасувала рішення в 1953-му.

Однак Рада з географічних назв США використовує цю назву з 1999 року. У лютому ж 2021 року Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США офіційно визнало Південний океан.

Межами Південного океану є води, що оточують Антарктиду до 60 градусів південної широти, за винятком протоки Дрейка та моря Скоша. Північну межу Південного океану визначає течія Західних Вітрів.

Подякувати 🎉