Facebook Pixel

Підсумки акцій протесту в Росії: 3300 затриманих, з них 300 – діти

Під час акцій на підтримку політика Олексія Навального в Росії, що відбулися 23 січня, було затримано 3324 особи, повідомило «ОВС-Інфо». Це найбільша чисельність затриманих на протестних акціях в Росії.

Число затриманих в найбільших містах:

  • Москва — 1320;
  • Санкт-Петербург — 490;
  • Новосибірськ — 96;
  • Воронеж — 93;
  • Нижній Новгород — 90.

Затримали також 300 підлітків, з них близько 70 в Москві, 30 — в Петербурзі, повідомила дитячий омбудсмен Анна Кузнецова.

Всі неповнолітні, затримані в центрі Москви, відпущені і передані батькам. Повідомила уповноважений з прав дитини в Москві Ольга Ярославська.

У Москві порушили три кримінальні справи: про напад на представників влади, хуліганство і пошкодження майна. Зокрема, протестуючі розгромили автомобіль ФСБ, який їхав з мигалкою. Вони стрибали на нього, розбили скло, а також розпилили речовину з балончика.

Your browser doesn't support HTML5 video.

За оцінками волонтерів «Білого лічильника», в акції в Москві брало участь від 18 до 35 тис. чоловік. Associated Press оцінює чисельність протестуючих в 15 тис. Поліція повідомила про 4 тис. учасників.

Державний департамент США засудив дії Росії під час придушення акцій на підтримку політика Олексія Навального. З аналогічною заявою виступив глава МЗС Великобританії Домінік Рааб. Обидві сторони закликали Росію дотримуватися міжнародних домовленостей і звільнити затриманих під час протестів.

Глава регіональних штабів Олексія Навального Леонід Волков заявив про плани повторити мітинги на підтримку політика в наступні вихідні, 30 і 31 січня.

Контекст. 17 січня Олексія Навального затримали в аеропорту «Шереметьєво» при поверненні з Німеччини. Суд відправив його під варту до 15 лютого за порушення умов випробувального терміну у справі «Ів Роше».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉