Facebook Pixel

Перший врожай арахісу на Харківщині був меншим, ніж прогнозували: яка причина

На Харківщині група «Агротрейд» зібрала на 30% менше врожаю арахісу, ніж прогнозувала. Це пов’язано з тим, що з моменту посіву до збирання випало мало опадів.

Про це йдеться в пресрелізі «Агротрейду», який отримав The Page.

За словами компанії, збирали арахіс механізованим способом, а при доробці застосовували ручну силу. Як зазначила пресслужба, через невеликі площі купувати техніку для обмолоту поки що недоцільно.

Наразі отримані боби помістили на зберігання, а облущать їх у квітні 2025 року безпосередньо перед обробкою для посіву.

nut1.jpg

Однак цьогорічний врожай був менший, ніж очікувала компанія.

Quote«Ми отримали на 30% нижчі результати, ніж очікували. Зважаючи на те, що з моменту посіву до збирання випало лише 5 мм дощу, що надзвичайно мало, то за оптимальних умов врожай може бути кращим», – розповідає директор агропромислового департаменту групи «Агротрейд» Олександр Овсяник.

Також він додав, що компанія проаналізувала помилки. Вона врахує їх та продовжить працювати з цією культурою.

На цей час «Агротрейд» займається розмноженням насіння і в 2025 році планує збільшити посівну площу в Харківській області.

В повідомлені вказано, що система удобрення арахісу, яку обрали в компанії, добре себе зарекомендувала. Однак наступного року переглянуть гербіцидний та інсектицидний захист.

Як пояснили в «Агротрейді», це пов’язано з тим, що культура має довгий вегетаційний період. І коли вона залишається єдиною зеленою рослиною в полі, довкола збираються всі шкідники та хвороби.

Quote«Однією з найбільших загроз є озима підгризаюча совка – ґрунтовий шкідник, який пошкоджує боби та ховається на глибині близько 15 см. Через це знешкодити його досить важко. Тому фахівці групи дійшли висновку, що система захисту від шкідників, як і у випадку з хворобами, має працювати на випередження», – зазначила компанія.

Також аграрії дійшли висновку, що арахіс можна сіяти густіше, оскільки на зріджених посівах не збільшилося плодоношення рослин.

В «Аротрейді» розповіли, що у 2025 і 2026 роках й надалі продовжать випробовувати та покращувати технологію вирощування арахісу. А вже на 3-й рік роботи група розгляне можливість виокремлення вирощування арахісу в новий бізнес-напрямок.

Подякувати 🎉