Палата громад британського парламенту погодилася з пропозицією прем'єр-міністра країни Борисом Джонсоном і проголосувала «за» проведення дострокових виборів у середині грудня, пише BBC.
Цю пропозицію підтримали 438 чоловік, проти були 20.
Як пише Sky News, розбіжності викликала дата виборів. Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін пропонував провести голосування не 12 грудня, як говорив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, а 9 грудня. Мотивував він це тим, що 12 грудня студенти будуть на канікулах і не зможуть дістатися до виборчих дільниць. Проте депутати його не підтримали. Таким чином, у разі згоди палати лордів (вона буде голосувати щодо цього питання в середу, 30 жовтня), парламентські вибори вперше з 1923 року відбудуться у грудні.

Видання також пише, що Джонсон хоче розпустити парламент, щоб вирішити питання з угодою про вихід Великої Британії з ЄС. Нинішній склад законодавчого органу й досі не погодився з тими домовленостями, які були досягнуті між Лондоном і Брюсселем. Тож чергову дату Brexit перенесли на 31 січня 2020 року. У Євросоюзі вважають, що це останнє перенесення виходу країни з ЄС.
Контекст
- Влітку 2016 року у Великій Британії відбувся референдум про вихід країни з Європейського союзу. «За» тоді проголосували 52% населення. Спочатку Brexit планувався на 29 березня, однак попередниці прем'єр-міністра Бориса Джонсона Терезі Мей не вдалося провести через парламент узгоджені з Брюсселем умови виходу з ЄС.
- У квітні цього року Брюссель і Лондон погодили 31 жовтня як нову можливу дату виходу країни з Європейського союзу. Джонсон неодноразово зазначав, що він планує провести Brexit до кінця жовтня, незалежно від того, чи досягне Велика Британія угоди з ЄС. Але парламент країни не погодився провести жорсткий Brexit, тому у вересні було прийнято відповідний законопроєкт.
- 17 жовтня Джонсон повідомив, що країна дійшла згоди з Європейським Союзом про нові домовленості щодо Brexit і закликав парламент у суботу підтримати документ. Але британський парламент прийняв поправку про відстрочення виходу Британії з ЄС. Вона припускає, що парламентарії не затвердять угоду з Брюсселем доти, доки не будуть прийняті всі закони, які необхідні для виходу країни з Євросоюзу.
- 23 жовтня 27 країн, які входять в Європейський Союз, погодилися на чергову відстрочку виходу Великої Британії з Європейського Союзу, щоб уникнути Brexit без угоди.
- Пізніше прем'єр-міністр Британії офіційно прийняв пропозицію ЄС про продовження процесу Brexit до 31 січня після того, як британський парламент не підтримав угоду про вихід.