Facebook Pixel

Українцям перерахували зарплати: скільки в середньому платять

В Україні ринок праці поступово відновлюється після початку повномасштабної війни. Середня зарплата за перший квартал 2023-го збільшилась на 3,1%, а станом на кінець травня становила 13 423 грн.

Про це повідомляє видання PaySpace.

Так, за їхніми розрахунками, після початку повномасштабної війни кількість вакансій скоротилася в 15 разів. Однак зараз на ринку відбувається поступове відновлення.

За даними ПФУ, на початку 2023-го середня зарплата в Україні склала 12 644 грн. А в травні зросла до 13 423 грн. Щоправда, варто зазначити, що дані Пенсійного фонду, які використовує видання, можуть нечітко відображати реальне становище на ринку.

Так, Пенсійний фонд показує статистику лише з тих зарплат, із яких їм сплачують внески. Доходи фізосіб-підприємців, тіньову частину заробітних планів статистика не враховує. Для порівняння: кадрові портали показують середню зарплату в розмірі близько 16 тис. грн.

Водночас кадрові портали показують лише дані з оголошень, вони не враховують ті вакансії, в яких не вказано заробітну плату, або ті вакансії, які закриваються без участі кадрових порталів. Традиційно найвищі зарплати одержують працівники сфери інформаційних технологій.

Також відрізняється розмір середньої зарплати і залежно від регіону. Високі зарплати у столиці, у Львові. До того ж, наприклад, у Харкові, який до повномасштабної війни займав місце серед міст із найвищими середніми зарплатами, заробітки значно скоротилися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉