Як зросте пенсія у 2025 році

Як зросте пенсія у 2025 році. Фото: ua.depositphotos.com

Міністерство соціальної політики підготувало проєкт бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік. Індексацію планують провести з коефіцієнтом 1,10. Про це повідомляє ПФУ.

«У 2025 році передбачено перерахунок пенсій та щомісячних страхових виплат у зв'язку з індексацією пенсійної та соціальної допомоги, яка стартує 1 березня 2025 року з використанням коефіцієнта 1,10», – вказується в пояснювальній записці до проєкту.

У бюджеті Пенсійного фонду України виділено 44,7 млрд гривень на доплати, передбачені постановами Кабінету Міністрів щодо індексації пенсійних виплат та впровадження додаткових заходів для підвищення соціального захисту найбільш уразливих верств населення.

Доходи та видатки ПФУ

Загальний обсяг доходів у бюджеті Пенсійного фонду України на 2025 рік заплановано на рівні 904,8 млрд гривень. З урахуванням залишку коштів на початок року ця сума зростає до 910,2 млрд гривень. Розрахунки базуються на звітних даних про кількість отримувачів виплат і розмір самих виплат, враховуючи прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), та мінімальну заробітну плату (8000 грн).

Використано дані з автоматизованих баз обробки пенсійної документації (електронних пенсійних справ), Основних прогнозних макропоказників економічного та соціального розвитку України на 2025-2027 роки, а також прогнозованих надходжень ЄСВ у розмірі 589,9 млрд гривень. У цю суму включено додаткові надходження ЄСВ, зумовлені зміною максимальної бази нарахування ЄСВ з 15 до 20 розмірів мінімальної заробітної плати, а також скасуванням пільг для фізичних осіб-підприємців щодо нарахування та сплати ЄСВ. Загальний обсяг видатків у проєкті бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік визначено на рівні 908,2 млрд гривень.

«Бюджетний проєкт Пенсійного фонду України на 2025 рік є збалансованим за доходами і витратами, що стосуються обов'язкового державного пенсійного страхування та забезпечення», – зазначено в повідомленні.

Мінімальний страховий внесок та договір про сплату у 2025 році

Цього року для зарахування одного повного місяця до страхового стажу сума добровільного внеску повинна бути не меншою за мінімальний страховий внесок, який становить 22% від мінімальної заробітної плати (8 тисяч гривень). Таким чином, необхідна сума складає 1,76 тисячі гривень (22% × 8 тис. грн). Особи, які цього року бажають продовжувати сплату добровільних внесків до системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування через портал е-послуг ПФУ, можуть це робити за спрощеним механізмом без укладання нових договорів. Попередні угоди автоматично подовжені до кінця року.

Громадянин має право самостійно обирати періодичність та розмір добровільних внесків. Це можна робити як для себе, так і для інших осіб, за умови, що в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру є інформація про ту особу, на користь якої здійснюватимуться внески, і ця особа не є пенсіонером.

Купівля стажу для збільшення майбутньої пенсії

Громадяни повинні підписати договір про добровільну участь у системі пенсійного страхування з Пенсійним фондом України, аби мати можливість придбати страховий стаж. Це можна здійснити за кілька хвилин через портал ПФУ. Придбати стаж можуть як застраховані, так і незастраховані особи старше 16 років, які відповідають одному з наступних критеріїв:

  • особи, які працюють за кордоном офіційно, але мають намір отримувати пенсію в Україні;
  • громадяни передпенсійного віку, яким бракує страхового стажу для нарахування пенсії;
  • особи з низьким рівнем офіційного доходу, які прагнуть збільшити розмір майбутньої пенсії.

Читати на The Page