Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Новий стройовий крок, річковий парад: в Міноборони обговорили ідеї для параду на 30-річчя Незалежності

Парад у Києві в 2018 році

Парад у Києві в 2018 році

Зведений оркестр в тисячу музикантів, 250 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки, проліт повітряної колони над Хрещатиком, проходження кінного та кінологічного підрозділу. Такі ідеї обговорювалися під час наради в Міністерстві оборони із підготовці військового параду в Києві 24 серпня з нагоди 30-ї річниці Незалежності.

Планується залучити 27 парадних колон, загальною чисельністю близько 4000 чоловік. З них 19 колон сформують Збройні сили, вісім — інші силовики. Передбачається, що учасники параду пройдуть новим стройовим кроком.

Запропоновано залучити близько 250 одиниць озброєння, військової і спеціальної техніки та 50 літальних апаратів. Планується продемонструвати новітні розробки, серед яких ракетні комплекси «Вільха», «Нептун», «Грім» і БПЛА «Байрактар».

На Михайлівській площі Києва буде розгорнута виставка військової техніки та озброєння.

Парадні заходи військово-морських сил пройдуть в Одесі, куди запрошені представники флотів держав-партнерів. У Києві можливе проведення військового параду на Дніпрі.

Додатково. Про те, що українські солдати будуть марширувати новим стройовим кроком — «національним» заявив в грудні 2009 року тодішній президент Віктор Ющенко. Новий крок повинен прийти на зміну «прусського», яким марширували раніше в СРСР, а потім і в українській армії.

Тоді ж говорилося, що новий крок уже розроблений і знаходиться на стадії впровадження. Їм вже два місяці тренується марширувати особовий склад почесної варти.

«Ми вирішили спростити стройовий крок, адже «прусський» дуже складний і напружений, — пояснив один з творців «національного» кроку, командир батальйону почесної варти Сергій Клявлін. — Майже всі елементи залишилися колишніми, але все робиться м'якіше. Ногу піднімати будуть на 10-15 см, а не на 15-20 см. Коліно згинається, але нога опускається прямою, хоча і більш м'яко, солдат не чеканить об асфальт всією стопою, а робить легкий перекат».

Стройові кроки армій різних країн виходять від двох моделей: прусської і британської. Перша має на увазі, що ноги не згинаються, і витягнутий носок, при другій коліна згинаються, а носок залишається вільним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини