Dragon Capital: НБУ заважає гривні зміцнюватися та підіграє Зеленському

Глава НБУ Кирило Шевченко. Фото: УНІАН

Глава НБУ Кирило Шевченко. Фото: УНІАН

Глава інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала вважає, що нова команда Національного банку взяла курс на недопущення зміцнення національної валюти. Про це він заявив під час представлення дослідження Global Outlook Європейської бізнес асоціації, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

За словами Фіали, попередня команда Нацбанку викуповувала долар, однак не змінювала напрямок і давала курсу гривні зміцнюватися.

Quote«Нова ж команда не давала курсу зміцнюватися й дала ринку сигнал, що вона не дозволятиме гривні зміцнюватися», — заявив він.

Фіала також додав, що гравці ринку зрозуміли позицію регулятора, що теж призвело до девальвації національної валюти. Він заявив, що зараз курс в Україні становить 28,20 — 28,25 грн за долар, тому Нацбанк минулого тижня продав понад $70 млн на рівні 28,15 грн за долар. Це було зроблено для того, щоби пригальмувати девальвацію гривні.

Telegram Logo

«Попри декларацію командою нового глави НБУ Кирила Шевченка незмінності політики центробанку і продовження рухомого курсоутворення, судячи за інтервенціями на міжбанківському валютному ринку, які Нацбанк проводив останні півтора місяця, «усім гравцям» (і банкам, й експортерам) стало зрозуміло, що НБУ підіграватиме або допомагатиме виконати ті завдання, які озвучив президент і які закладено в бюджеті».

Томаш Фіала

Томаш Фіала

Глава ІК Dragon Capital

Контекст. Варто зазначити, що в останні кілька тижнів національна валюта повільно, але впевнено дешевшає щодо долара і євро.

Раніше глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко заявив, що підстав для зниження курсу гривні до долара найближчим часом немає попри передбачений бюджетом нижчий курс, ніж фактичний. А глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував девальвувати гривню на 10%. З огляду на поточну ситуацію на валютному ринку бажаний курс гривні до долара США має бути на рівні 30.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини