Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ поповнив резерви на $166 млн за першу декаду січня

Фото: ua.news

Фото: ua.news

З початку року НБУ поповнив золотовалютні резерви держави на суму, що складає близько $166 млн. У гривневому еквіваленті це становить близько 4 млрд грн.

Про це у себе в facebook повідомив Михайло Демків, фінансовий аналітик групи ICU.

Він також додав, що у вівторок, 14 січня, на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) будуть пропонувати цінні папери на суму до 5,5 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«З початку року Мінфін погасив їх (ОВДП — The Page) на 5,7 млрд грн. Унаслідок цього портфель іноземців знизився на 0,9 млрд грн. Попит у вівторок повинен бути непоганим», — додав аналітик.

dsh.jpg

Контекст. Купівля нерезидентами державного боргу України є одним з основних джерел валютних надходжень в країну. Це створює підтримку курсу гривні та сприяло її поступовій ревальвації протягом 2019 року. За підсумками 2019 року курс гривні проти долара США виріс на 19%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Заявки з придбання ОВДП закриваються у вівторок, а перерахування коштів відбувається щосереди. Тому в ці дні готівковий курс валютної пари долар/гривня часто рухається убік зміцнення національної валюти України.

За підсумками 2019 року НБУ викупив на міжбанківському валютному ринку $8,4 млрд. Валютні інтервенції з продажу долара на міжбанку за підсумками 2019 року склали $0,5 млрд. Чистий викуп валюти склав понад $7,9 млрд.

Згідно з попередніми даними, на 1 січня 2020 року розмір ЗВР склав $ 25,3 млрд, що є семирічним максимумом.

Коментарі

Всі новини