Facebook Pixel

SpaceX запустила вперше в історії космічний корабель для зіткнення з астероїдом

Компанія SpaceX успішно запустила ракету з космічним кораблем, який має зіткнутися з астероїдом для випробування нової системи захисту Землі НАСА від астероїдів.

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору, таким чином, намагається дізнатися, як сильно подібне зіткнення змінить траєкторію руху небесного тіла.

З 2017 року НАСА досліджує, чи зіткнення супутника з астероїдом може змінити його курс слідування. Компанія SpaceX, яка займалася підготовкою експерименту з 2019 року, вела трансляцію запуску в YouTube.

Telegram Logo

Метою був обраний подвійний астероїд Didymos (грец. — «Близнюк»). Це два астероїди, що існують в одній системі. Didymos B має розмір 160 м і обертається навколо більшого Didymos A, розмір якого становить 780 м. Подвійний астероїд пройде біля Землі у 2022 та 2024 роках. Загрозу планети він становить.

Корабель DART запустили в космос на ракеті SpaceX Falcon 9. У компанії заявили, що перший щабель ракети буде використано вже втретє. Її повернули на плавучу платформу у Тихому океані. Космічний корабель DART важить 610 кг і летітиме до астероїдів близько 10 місяців. Швидкість на момент зіткнення становитиме близько 24 140 км/год.

Вартість місії складає близько $330 млн, із них $69 млн отримає SpaceX.

Коментарі

Всі новини