Facebook Pixel

«Нафтогаз» розпочав купівлю валюти під імпорт газу у лютому

НАК «Нафтогаз України» почав купувати валюту на міжбанківському ринку для фінансування імпорту газу, який запланований у лютому 2022 року.

Про це повідомив заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій, повідомляє Finbalance.

«Ми розуміємо, що потрібно державі починати закачування вже наступного опалювального сезону. Відповідно будуть великі обсяги купівлі газу. Ми в діалозі з «Нафтогазом», але я не розкриватиму деталей. Виходить на ринок і зараз уже починає акумуляцію відповідного валютного ресурсу», — розповів Гелетій.

Він також запевнив, що НБУ в цьому питанні вживає дій для того, щоб максимально мінімізувати ризики для валютного ринку.

«Тому тут треба виважено бути у діалозі з урядом та «Нафтогазом». І ми для цього все робимо. Ми розуміємо, що повинні залишатися і в метриках за резервами, і щодо композитного критерію МВФ, і щодо покриття імпорту. Ми активно над цим працюємо», — додав заступник голови Нацбанку.

Зазначимо, що керівництво «Нафтогазу» не проводило закупівлю газу влітку та восени 2021 року, сподіваючись на зменшення ціни палива, яке вже на той час демонструвало зростання ціни. Внаслідок цього запаси газу в сховищах України на поточну дату зменшилися до 11,5 млрд кубометрів. Це означає, що Україна може розраховувати лише на близько 5 млрд кубометрів на закриття своїх потреб до кінця опалювального сезону.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉